Dotazy k přezkoumání hospodaření obce Obora

25. března 2015 16:00, aktualizováno 15:00, JUDr. Ivana Houšková

Dne 12. srpna 2014 byl KÚPK doručen Váš „Podnět k prošetření oprávněnosti poskytnutí dotací na DČOV“. Na tento podnět reagovala Ing. Michaela Zíková z Oddělení přezkoumávání hospodaření obcí a kontroly Odboru ekonomického KÚPK. Sdělila Vám, že na podzim roku 2014 bude v obci Obora provedeno dílčí přezkoumání hospodaření obce za rok 2014 a Váš podnět bude při něm využit.

K Vašim otázkám položeným v žádosti o informace uvádíme odpovědi.

1. Byla uvedená kontrola hospodaření obce za rok 2014 vůbec provedena?

Dne 16. října 2014 bylo v obci Obora provedeno referentkami Oddělení přezkoumání hospodaření obcí a kontroly Odboru ekonomického KÚPK dílčí přezkoumávání hospodaření obce za rok 2014, kdy bylo přezkoumáváno období od 1. ledna 2014 do 30. září 2014. Dne 14. dubna 2015 bude v obci Obora provedeno konečné přezkoumání hospodaření obce, kdy bude přezkoumání hospodaření obce za rok 2014 dokončeno.

1. Byla v rámci kontroly provedena kontrola mého podnětu a s jakým výsledkem? Zejména pak poskytnutí dotací v rozporu s usnesením zastupitelstva.

V dílčím přezkoumání hospodaření obce za rok 2014 byl Váš podnět využit, došlo ke kontrole pěti dotací na DČOV vyplacených v roce 2014. Dle názoru kontrolorek nedošlo k neoprávněnému vyplacení dotací, dotace byly vyplaceny občanům v souladu s usnesením Zastupitelstva obce ze dne 27. března 2013 a byly doloženy všechny požadované dokumenty.

1. V případě, že kontrola nebyla provedena, zda toto a kdy bude provedeno?

Viz výše.

1. Nebyl můj podnět předán k vyřízení a prověření jinému útvaru v rámci KÚPK?

Nebyl.