Domovy v Mirošově a Žinkovech navštívila ministryně Marksová

08. září 2016 13:41, aktualizováno 09. září 2016 06:38, Bc. Eva Mertlová

Při návštěvě Plzeňského kraje navštívila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová v doprovodu radního pro oblast sociálních věcí Zdeňka Honze dvě pobytové organizace pro seniory – Domov Harmonie Mirošov a Domov klidného stáří v Žinkovech. Obě zařízení jsou příspěvkovými organizacemi Plzeňského kraje.

Při návštěvě zařízení v Mirošově se ministryně setkala s klienty domova a současně si prohlédla celý areál, kde žije 367 klientů. Radní Zdeněk Honz zdůraznil význam nedávno realizované rekonstrukce a zateplení všech objektů s dopadem na úspory energií. Ocenil též práci ředitelky Radky Dortové i všech zaměstnanců bez ohledu na jejich pracovní zařazení. Poté následovala návštěva zařízení v Žinkovech, kde při besedě se zaměstnanci a klienty mluvila o valorizaci důchodů klientů a růstu platů zaměstnanců. Prohlédla si také prostory nového pavilonu, který bude během několika týdnů dokončen a klientům předán do užívání, a ocenila vnitřní řešení budovy i výhled na žinkovský rybník Labuť. Také v tomto krajském zařízení ocenil radní Zdeněk Honz iniciativu ředitelky Domova Jany Tolarové v přípravě a realizaci výstavby nového pavilonu.