Domov seniorů Kdyně oslavil 15 let od založení

14. června 2018 08:36, aktualizováno 07:46, Bc. Eva Mertlová

Dům seniorů Kdyně byl slavnostně otevřen 3. července 2003 a v sobotu 9. června 2018 se proto konaly oslavy 15. výročí otevření Domova, které byly spojeny se Dnem otevřených dveří. Smyslem akce bylo se po nějaké době opět otevřít širší veřejnosti, ukázat, jaké služby Domov poskytuje, pro koho je služba určena. Slavnostního dopoledne se zúčastnili také náměstkové hejtmana Zdeněk Honz a Vladislav Vilímec.

Během odpoledne byly pro návštěvníky připravené komentované prohlídky Domova, kde na jednotlivých stanovištích zaměstnanci představili služby a aktivity. Na zahradě byl probíhal doprovodný kulturní program a ve velké jídelně časosběrná fotodokumentace.

Dům seniorů Kdyně je příspěvková organizace Plzeňského kraje, poskytuje službu "domov pro seniory" pro 103 klientů.