Domov klidného stáří Žinkovy otevřel nový pavilon

15. září 2016 16:52, aktualizováno 15:52, Bc. Eva Mertlová

Hejtman Václav Šlajs, jeho náměstkyně Zdeňka Lišková a radní pro oblast sociálních věcí Zdeněk Honz slavnostně přestřižením pásky uvedli ve čtvrtek 15. září 2016 do provozu nový pavilon pro téměř čtyři desítky klientů Domova klidného stáří Žinkovy. Slavnostní odpoledne provázel zábavný program pro klienty i návštěvníky z řad veřejnosti.

Stavba nového pavilonu včetně vybavení vyšla na 30 milionů korun, 15 milionů hradil Plzeňský kraj, který zařízení zřizuje. Zbylých 15 milionů korun uhradil z investičního fondu domova DKS Žinkovy. Komfortnější ubytování zde najde celkem 37 klientů. Plzeňský kraj přistoupil ke stavbě nového pavilonu z důvodu vysokých nákladů na rekonstrukci původní budovy.

"Prostory domova byly nevyhovující, proto jsme přistoupili na řešení stavbou nového pavilonu, který skvěle dokresluje tvář domova. Velký dík patří především zaměstnancům, kteří se podíleli nemalým dílem, ředitelce domova Janě Tolarové a samozřejmě klientům, kteří respektovali podmínky stavby," uvedl radní Zdeněk Honz.

Slavnostní odpoledne si klienti i návštěvníci z řad veřejnosti užili za doprovodu harmonikářského dua Pospíšilových, na programu nechyběly ani prohlídky nových prostor zařízení.