Den české státnosti v Plánici

29. září 2015 16:31, aktualizováno 15:31,

Významným dnem v našem kalendáři je jistě Den české státnosti, který připadá na 28. září. Den české státnosti je nejuznávanější český svátek, je spojen s prvním českým světcem svatým Václavem.

Tento svátek si již v neděli připomněli i občané města Plánice na Klatovsku. Pozvání na slavnostní akt za Plzeňský kraj přijal Zdeněk Honz, člen Rady Plzeňského kraje pro oblast sociálních věcí. Slavnosti se zúčastnil také pan Karel Holmeier, bývalý starosta z přátelské obce Weidingenu, se svými kolegy.

Tento svátek připomíná také občanům Plánice otevření nového parku Františka Křižíka, rodáka z Plánice. Po úvodním slovu starosty Zdeňka Pavlíčka pozdravil občany Plánice radní Zdeněk Honz. Ve svém vystoupení zdůraznil význam svátku sv. Václava a jeho důležitý odkaz pro další generace.

O kulturní zážitek se postaral pěvecký kroužek ZŠ Plánice pod vedením Mgr. Miroslavy Hošťálkové a taneční kroužek pod vedením Elišky Luňáčkové.

Fotogalerie: