Ceny dětem v pěstounských rodinách předala Nela Boudová

obrazek
05. prosince 2018 17:40, aktualizováno 16:40, Mgr. René Zeithaml

Na vyhodnocení druhého ročníku soutěže "Pěstounská rodina – náš domov" přijala pozvání herečka a pěstounka Nela Boudová, která má dva roky v péči osmiletou holčičku. Vyhlášení vítězů se uskutečnilo ve středu 5. prosince 2018 na krajském úřadě.

Soutěž "Pěstounská rodina – náš domov" je určena dětem v pěstounské péči v Plzeňském kraji a je rozdělena na dvě části – výtvarnou a literární. „Plzeňský kraj považuje pěstounskou péči za prioritní v oblasti náhradní rodinné péče. Protože vnímáme, že v našem kraji stále není optimální počet pěstounů, krajský úřad realizuje různé aktivity na podporu pěstounské péče a její propagaci mezi veřejností. Kromě pravidelných akcí, jako jsou dny otevřených dveří, informační portál na webu Plzeňského kraje nebo mediální kampaně, přistupujeme i k akcím mimořádným, mezi něž právě patří Radou Plzeňského kraje vyhlášená soutěž Pěstounská rodina – náš domov," říká náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Zdeněk Honz.

Vyhlášení vítězů se uskutečnilo nejen za přítomnosti náměstka Zdeňka Honze a zástupce ministerstva práce a sociálních věcí Davida Pospíšila, ale hlavně byla přítomná pěstounka Nela Boudová, která dětem ceny předala. Menší děti do 12 let věku byly rozděleny do dvou kategorií a měly namalovat obrázek na téma "Můj život v pěstounské rodině". Pro starší děti, také rozdělených do dvou věkových skupin, bylo připraveno totožné téma, ovšem v podobě literárního díla. Tedy příběhu o dětském životě a dospívání v náhradní rodině. Novinkou letošního ročníku bylo zařazení samotných pěstounů do soutěžního zápolení. Pěstouny čekalo literární zamyšlení nad tématy "Jak jsem se stal/a pěstounem/kou" nebo "Co mi pěstounství přináší".

Vyhodnocení výtvarné a literární soutěže "Pěstounská rodina – náš domov":

Výtvarná díla dětí (I. kategorie)
     1. místo                 Adéla Mühlbacherová
2. místo                 Marie Janovcová, Jakub Janovec
3. místo                 Václav Karlovský
 
Výtvarná díla dětí (II. kategorie)
     1. místo                 Valerie Lukáčová
     2. místo                 Natálie Veberová
3. místo                 Světlana Norková
 
Literární díla dětí (I. kategorie)
     1. místo shodně     Zuzana Peňázová
            Anna Provazníková
  Dominika Provazníková
 
Literární díla dětí (II. kategorie)
1. místo                  Natálie Háziová
2. místo                  Kryštof Vilém Revaj
3. místo                  Jakub Papež
 
Literární díla pěstounů
1. místo                  pan Miroslav Čížkovský
2. místo                  paní Hana Jandová
3. místo shodně       paní Marta Poláčková
                              paní Nikol Mertová