Cena Srdce nemocnic Plzeňského kraje

26. dubna 2019 12:41, aktualizováno 11:41, Mgr. René Zeithaml

Krajské rodinné nemocnice vyhlašovaly a oceňovaly 24. dubna 2019 zaměstnance roku. Předávání cen Srdce nemocnic Plzeňského kraje se tentokráte uskutečnilo v Návštěvnickém centru Plzeňského Prazdroje. Celkem 24 skleněných sošek se symbolem srdce si domů odneslo 22 jednotlivých zaměstnanců nemocnic včetně lékařů, sester, ošetřovatelů i nezdravotnického personálu a letos nově také dva zdravotnické týmy.

Je to ocenění nejen profesionality, znalostí, dovedností, spolehlivosti, ale rovněž vřelého přístupu k pacientům, dobré komunikace s kolegy, ochoty pomáhat i umění vytvářet kolem sebe příjemnou atmosféru," uvedl předseda představenstva společnosti Nemocnice Plzeňského kraje Marek Kýhos.

Cena Srdce se letos předávala druhým rokem po sobě. „Věřím, že se nám z této události stane tradice. Lidí, kteří si zaslouží za svoji práci uznání a vděk, je v našich rodinných nemocnicích opravdu hodně," doplnil Marek Kýhos.

Oceněné stejně jako loni navrhovali a vybírali sami zaměstnanci nemocnic. Změnou oproti loňsku bylo, že se zrušily zaměstnanecké kategorie a bylo možné navrhnout i celé týmy.

Předávání cen se opět neslo opět v příjemné slavnostní atmosféře. Oficiální částí provázel moderátor Michal Jančařík a druhou část večera vyplnilo smyčcové trio Infragranti. Kromě více než tří stovek zaměstnanců nemocnic přijali pozvání i představitelé Plzeňského kraje včele s hejtmanem Josefem Bernardem a zástupci partnerů.

Večer ale patřil především setkávání zaměstnanců všech rodinných nemocnic. Pro zájemce byla připravena i prohlídka pivovaru a tombola o ceny.

Držitelé ceny Srdce nemocnic Plzeňského kraje

Domažlická nemocnice
    Jiřina Přibková - staniční sestra interní odd.
    Ivana Kalčíková – vrchní sestra odd. následné a dlouhodobé péče
    Karel Bittner – sanitář chirurgické odd.
    Michaela Vlnatá – asistentka představenstva Domažlické nemocnice

Horažďovická nemocnice
    MUDr. Marie Chvátalová, CSc. - lékařka
    Mgr. Anna Petržilková - vrchní sestra
    Pavel Liška - sanitář
    Josef Maxa - šéfkuchař

Klatovská nemocnice
    RNDr. Helena Nedvědová - vedoucí odd. mikrobiologie
    Pavla Soběslavská - všeobecná sestra chirurgie
    Bc. Marcela Rachová - ergoterapeutka
    Tým oddělení Multioborová JIP

Rokycanská nemocnice
    MUDr. Karel Východský - lékař chirurgické odd.
    Jitka Lišková - zdravotní sestra chirurgické odd.
    Miroslav Zíka - RTG laborant
    Jan Danics - sanitář interní odd.

Stodská nemocnice
    Eva Kučerová - sanitářka novorozenecké odd.
    Šárka Svobodová - sanitářka odd. následné péče
    Martina Tesárková - vedoucí laborantka odd. klinické biochemie