Bavorská ministryně jednala v Plzni o spolupráci

08. září 2014 11:11, aktualizováno 10:11, Mgr. Alena Marešová

Bavorská státní ministryně Emilia Müller se 2. září 2014 zúčastnila kulatého stolu s jednateli, který uspořádala Regionální kancelář Plzeň Obchodní a průmyslové komory Regensburg a Česko-německé obchodní a průmyslové komory. Ministryně se při návštěvě Plzně setkala také se zástupci města a kraje.

Společné setkání na plzeňském magistrátu se zástupci města a kraje.

Ministryně práce a sociálních věcí se zúčastnila již zmiňovaného kulatého stolu s jednateli, ale ještě před tím ji Obchodní a průmyslová komora Regensburg pozvala na odborné informační setkání do budovy plzeňského magistrátu, kde se setkala s vrcholnými zástupci města a Plzeňského kraje, mezi nimi primátor Martin Baxa a náměstek hejtmana Ivo Grüner. Cílem plzeňského dopoledního programu v rámci dvoudenní návštěvy České republiky bylo představení projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, prezentace hospodářského prostoru a oblasti Plzeň – Horní Falc v Evropském regionu Dunaj – Vltava. Tématem kulatého stolu byl nedostatek odborných pracovních sil a kooperativní vzdělávání.

Jedním z témat setkání bylo také představení projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015.