Amfiteátr hostil setkání partnerů plzeňské ZOO

22. září 2015 12:45, aktualizováno 11:45, Bc. Eva Mertlová
V plzeňské ZOO se v pátek 18. září 2015 sešli partneři, kteří zahradě pomáhají například adopcí zvířete. Kmotry se stávají školy, firmy, rodiny ale také osobnosti z řad politiků či celebrit. Za Plzeňský kraj se pátečního setkání zúčastnil radní Jaroslav Šobr, který mimo jiné křtil v ZOO mládě kondora havranovitého. Dosud bylo uzavřeno na 1250 adopcí od roku 1989, platných 350.

Ze současných členů Rady Plzeňského kraje jsou kmotry například náměstek hejtmana Jaroslav Bauer - zebra Chapmannova, náměstek hejtmana Jiří Struček - makak lví, samička Madlenka, náměstek hejtmana Ivo Grüner - kulan turkmenský. Nově jsou kmotry také radní Václav Štekl a vedoucí odboru životního prostředí na krajském úřadě Martin Plíhal. Z řad zastupitelů je kmotrem také Václav Koubík - antilopa kudu velký.