57. jednání Rady Plzeňského kraje

24. srpna 2015 14:41, aktualizováno 13:41, Šárka Stará

Tisková zpráva z 57. jednání Rady Plzeňského kraje (29. června 2015)

Žádost Správy národního parku Šumava o poskytnutí finančního příspěvku na zajištění ekologické dopravy po Šumavě na rok 2015

Radní schválili poskytnutí dotace ve výši 200 tisíc korun příspěvkové organizaci Správa národního parku Šumava na částečné krytí nákladů na zajištění projektu ekologické dopravy Zelené autobusy v NP Šumava v roce 2015. Projekt ekologické dopravy Zelené autobusy v NP Šumava se letos dostává do své 20. sezóny. NP Šumava je garantem prázdninového provozu autobusů, mimoprázdninový provoz zajišťuje Mikroregion Šumava-západ prostřednictvím měst Železná Ruda, Kašperské Hory, Rejštejn a obcí Prášily, Srní, Modrava, Horská Kvilda, Kvilda a Borová Lada. Prázdninový provoz je zajišťován na třech linkách:

1. Železná Ruda, Špičák – Železná Ruda – Kvilda
  2. Horská Kvilda – Kvilda – Bučina
  3. Nová Pec – Jelení Vrchy

Vesnice roku 2015 – změna názvů dvou krajských ocenění včetně navýšení finančních prostředků

Členové Rady Plzeňského kraje schválili změnu stávajících názvů cenění udělovaných v krajském kole soutěže Vesnice roku a zároveň dochází k navýšení finančních prostředků pro obce, které tato nová ocenění získají. Původní název „Cena hejtmana Plzeňského kraje“ se mění na „2. místo“ v soutěži Vesnice Plzeňského kraje – navýšení z původně schválených 30 tisíc korun na 60 tisíc korun. Původní název „Cena Rady Plzeňského kraje“ se mění na „3. místo“ v soutěži Vesnice Plzeňského kraje – navýšení z původně schválených 25 tisíc korun na 45 tisíc korun.

Mikrogranty Plzeňského kraje na podporu a oživení kulturních a uměleckých aktivit pro rok 2015 – 2. vyhlášení – poskytnutí dotací

Rada PK schválila poskytnutí účelových neinvestičních dotací 17 žadatelům, souhlasí s poskytnutím účelových neinvestičních dotací 14 žadatelům a doporučuje Zastupitelstvu PK odsouhlasit poskytnutí těchto dotací. Celkově bude rozdělena částka 223 tisíc korun. Celkem bylo na dotační program Mikrogranty Plzeňského kraje na podporu a oživení kulturních a uměleckých aktivit pro rok 2015 vyčleněno 500 tisíc korun. Při prvním vyhlášení bylo rozděleno mezi 28 žadatelů 240 tisíc korun.

Poskytnutí dotací v rámci Dotačního titulu Dotace OKHE pro nestátní neziskové organizace 2015 – 2. výzva

Radní schválili poskytnutí dotací ve výši 586 388 korun celkem 26 žadatelům (např. Dětský nadační fond Plzeň, Author Team Stupno, Informační a vzdělávací centrum Plzeň, o.s., Pionýrská skupina Čtyřlístek a další). Dále radní doporučují ke schválení Zastupitelstvu PK schválení poskytnutí dotací dalším čtyřem žadatelům (Spolek neslyšících Plzeň, TOTEM – regionální dobrovolnické centrum, Diakonie ČCE, TyfloCentrum Plzeň, o.p.s.) ve výši 113 584 korun.

Zrušení veřejné zakázky „Zajištění lékařské pohotovostní služby v oboru chirurgie pro území okresu Tachov na rok 2015 - 2016“

Rada PK rozhodla zrušit zadávací řízení veřejné zakázky „Zajištění lékařské pohotovostní služby v oboru chirurgie pro území okresu Tachov na rok 2015 - 2016“, neboť ve stanovené lhůtě nebyly podány žádné nabídky. Plzeňský kraj vyhlásil dne 3. 6. 2015 podlimitní veřejnou zakázku na služby pod názvem „Zajištění lékařské pohotovostní služby v oboru chirurgie pro území okresu Tachov na rok 2015 - 2016“. Předmětem veřejné zakázky bylo zajištění lékařské pohotovostní služby (LPS) v oboru chirurgie pro území okresu Tachov na rok 2015 – 2016. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činila 5,2 milionu korun bez DPH. Zadavatel (Plzeňský kraj) zvolil formu otevřeného řízení. Lhůta pro podání nabídek byla stanovena do 22. 6. 2015.

Jmenování MUDr. Pavla Hrdličky do funkce ředitele příspěvkové organizace Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje

Rada Plzeňského kraje jmenuje MUDr. Pavla Hrdličku ředitelem organizace Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje (ZZS PK). Po odvolání ředitele ZZS PK MUDr. Romana Svitáka (dne 19. 1. 2015) byl s účinností od 20. 1. 2015 řízení ZZS PK pověřen MUDr. Pavel Hrdlička. Vzhledem ke skutečnosti, že Pavel Hrdlička je ve výše uvedené organizaci dlouhodobě zaměstnán jako lékař, osvědčil se jako náměstek útvaru krizového řízení ZZS PK, ale i jako pověřený ředitel, bylo doporučeno Radě PK jmenovat jej bez výběrového řízení do funkce ředitele organizace ZZS PK. Jmenování Pavla Hrdličky bude účinné od 1. 7. 2015.

Fond ohrožených dětí

Radní schválili na základě pověření zastupitelstva pozastavení poskytnutí druhé splátky ve výši 40 % schválené dotace v rámci dotačního titulu „Podpora sociálních služeb dle § 101a zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, pro rok 2015 – Plzeňský kraj“ organizaci Fond ohrožených dětí. Radní schválili také vyplacení pozastavené splátky Fondu ohrožených (FOD) dětí v případě, že pominou důvody pro pozastavení poskytnutí druhé splátky dotace. Dle dostupných informací čelí FOD v současné době exekuci nařízené ze strany České správy sociálního zabezpečení. Proti FOD je zahájeno správní řízení k odejmutí registrace z důvodu nesplnění podmínek dle zákona 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů – podmínka bezdlužnosti. FOD v PK poskytuje 4 sociální služby, na které byly přiznány dotace v celkové výši 6 159 582 korun. Dne 31. 3. byla FOD vyplacena první splátka ve výši 60 % schválené dotace. Druhá splátka má být vyplacena do 15. 7. 2015.