46. jednání Rady Plzeňského kraje

27. března 2015 10:19, aktualizováno 08. dubna 2015 14:27, Mgr. Alena Marešová

Dar pro první občánky Plzeňského kraje roku 2015

Členové Rady Plzeňského kraje schválili poskytnutí finančního daru ve výši 10 tisíc korun Veronice Wiesnerové, mamince Martina Švejnocha (nar. 1. 1. 2015 v 00:01 hod v Klatovské nemocnici) a finančního daru ve stejné výši Monice Bečvářové, mamince Emy Bečvářové (nar. 1. 1. 2015 v 00:47 hod ve Fakultní nemocnici). Hejtman začátkem každého roku přijímá a finančně odměňuje prvního chlapce a první dívku narozenou v novém roce v Plzeňském kraji. První občánci Plzeňského kraje jsou pozváni na krajský úřad 26. února v 13:00 hod.

Vyhlášení dotačního programu „Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Plzeňského kraje v roce 2015“

Radní schválili vyhlášení dotačního programu s názvem „Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí (JSDHO) Plzeňského kraje v roce 2015“, na který je vyčleněna částka 7,6 milionu korun. Na základě zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, krajský úřad hradí k zabezpečení plošného pokrytí území kraje jednotkami požární ochrany jednotkám sborů dobrovolných hasičů vybraných obcí náklady spojené se zásahy mimo jejich územní obvod a podílí se na akceschopnosti, pořízení a obnově požární techniky. Cílem programu je zabezpečení a systematická podpora plošného pokrytí území kraje jednotkami požární ochrany. Částka vyčleněná z rozpočtu PK je rozdělena na položku Opravy hasičské techniky, akceschopnost a mzdové výdaje a potřeby JSDHO ve výši 5,7 milionu korun a na položku Nákup a technické zhodnocení automobilových cisteren a výškového techniky JSDHO ve výši 1,9 milionu korun.

Vyhlášení dotačních programů v oblasti mládeže a sportu v roce 2015

Rada PK odsouhlasila vyhlášení dotačních programů v oblasti mládeže a sportu v roce 2015 v celkové výši 13,17 milionu korun. Jedná se o následující dotační programy:

1. Kluby otevřených dveří pro neorganizované děti a mládež v roce 2015 (1 milion korun v četně programu „b“)
  2. Podpora mezinárodní spolupráce v oblasti mládeže a spolufinancování mezinárodních studijních programů v roce 2015
  3. Podpora preventivních aktivit a výchovy k toleranci v roce 2015 (900 tisíc korun)
  4. Podpora sportovních organizací, akcí a aktivit v oblasti vzdělávání a sportu v roce 2015 (7 milionů korun)
  5. Bezpečné branky 2015 (1 milion korun)
  6. Talent 2015 (270 tisíc korun)
  7. Příspěvky na vybudování a modernizaci sportovišť v roce 2015 (3 miliony korun)

Příjem žádostí o dotace se uskuteční v termínech 20. 1. -18. 2. 2015 a pro program Talent od 26. 6. – 28. 8. 2015.

Partnerství Plzeňského kraje v mezinárodním projektu „Barock-Festival in der Donau - Moldau Region“ (Barokní festival v Evropském regionu Dunaj - Vltava)

Radní souhlasí se zapojením Plzeňského kraje jako projektového partnera do mezinárodního projektu „Barock-Festival in der Donau-Moldau Region“ (Barokní festival v Evropském regionu Dunaj-Vltava). Projekt je specificky zaměřen na seniory z Evropského regionu Dunaj-Vltava (dále též „ERDV“), kteří se zabývají barokní hudbou (např. členové kostelních sborů, varhaníci apod.). K účasti na festivalu jsou zváni zájemci (zpěváci, hudebníci) z celé Evropy. Realizace projektu je plánována na prosinec 2016 na vhodných místech v celém regionu (kostely, hrady, zámky, kulturní památky), přičemž se předpokládá nejen uskutečnění nových akcí, ale také propojení s již tradičními barokními akcemi, které se konají v jednotlivých částech zájmového území.