43. jednání Rady Plzeňského kraje

27. března 2015 11:23, aktualizováno 10:23, Mgr. Alena Marešová

Odsouhlasení investic na obnovu přístrojového vybavení – Stodská nemocnice

Členové Rady Plzeňského kraje odsouhlasili investice na obnovu přístrojového vybavení ve Stodské nemocnici v předpokládané celkové hodnotě 5 milionů korun. Jedná se o investice na pořízení laparoskopické věže, myčky na endoskop, monitorů a bicyklového ergometru. Uvedené investice bude nemocnice pořizovat z vlastních zdrojů.

Žádost města Domažlice o poskytnutí dotace na rekonstrukci dopravního hřiště

Radní odsouhlasili poskytnutí dotace městu Domažlice ve výši 484 600 korun na částečné pokrytí nákladů na rekonstrukci areálu dopravního hřiště v Domažlicích v lokalitě „U Jezera“. Výše dotace pokryje 50 % nákladů na realizaci akce, zbylé prostředky budou poskytnuty městem Domažlice. Předpokládané celkové náklady činí 969 200 korun. V rámci rekonstrukce dojde k výměně zastaralého a nefunkčního vybavení vlastní výukové plochy dopravního hřiště. V předchozích letech se městu Domažlice podařilo zrekonstruovat budovu u dopravního hřiště a vytvořit tak zázemí pro školení žáků základních škol. Po rekonstrukci venkovního areálu bude hřiště přístupné žákům základních škol v rámci jejich povinné výuky na úseku bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. Návrh ještě musí projít schválením zastupitelstva.

Žádost obce Břasy o poskytnutí dotace na projekt „zajištění fungování přívozu Darová“

Rada PK souhlasí s poskytnutím dotace obci Břasy ve výši 310 000 korun na částečné pokrytí nákladů na projekt „zajištění fungování přívozu Darová“. Předpokládané celkové náklady činí 640 000 korun. Díky projektu bude zajištěna dopravní obslužnost prostřednictvím vodní cesty přes řeku Berounku mezi obcemi Nynice a Darová. Přívoz zajišťuje pokračování dopravní cesty vedoucí k řece Berounce po silnici III/2316 ze směru od obcí Nynice a Darová. Návrh musí ještě odsouhlasit zastupitelé.

Rozsah základní dopravní obslužnosti v drážní dopravě v roce 2015

Rada PK souhlasí s rozsahem základní dopravní obslužnosti území Plzeňského kraje v roce 2015 zabezpečované veřejnou drážní dopravou kategoriemi vlaků spěšný a osobní (na trati 160 a 183 v několika případech kategorii rychlík), na základě schváleného železničního jízdního řádu 2014/2015 ve výši 4,8 milionu vlakových kilometrů (± 5 %). Veřejnou drážní dopravu bude na území Plzeňského kraje zabezpečovat společnosti České dráhy, a.s. Návrh budou ještě schvalovat zastupitelé.

Finanční krytí bude zajištěno v návrhu rozpočtu pro rok 2015 ve výši 545 milionů korun (včetně účelové dotace ke krytí nákladů Plzeňského kraje na úhradu prokazatelné ztráty ze závazku veřejné služby ve veřejné železniční osobní dopravě, který by měla být PK udělena ve výši 141 564 799 korun).

Rozsah základní dopravní obslužnosti ve veřejné linkové dopravě v roce 2015

Radní odsouhlasili rozsah základní dopravní obslužnosti území Plzeňského kraje veřejnou linkovou dopravou v roce 2015 v rozsahu 14 800 tisíc km (± 5 %). Plzeňský kraj má v současné době uzavřeny smlouvy o závazku veřejné služby na úhradu prokazatelné ztráty ve veřejné linkové dopravě – zajištění základní dopravní obslužnosti území Plzeňského kraje se 14 dopravci (stav ke dni 6. 11. 2014). Návrh bude schvalovat ZPK.

Prokazatelné ztráty/kompenzace dopravců budou na základě uzavřených smluv hrazeny z rozpočtu PK a smluvně poskytnutých finančních příspěvků obcí. V rozpočtu PK se předpokládá finanční krytí základní dopravní obslužnosti ve veřejné linkové dopravě ve výši 416 milionů korun, z toho smluvní příspěvky obcí jsou v roce 2015 předpokládány ve výši 17 milionů korun a PK bude hradit 399 milionů korun.

Návrh rozdělení dotací z dotačního titulu Úprava lyžařských běžeckých tras 2014/2015

Radní souhlasí s poskytnutím dotací z dotačního titulu Úprava lyžařských běžeckých tras 2014/2015 ve výši 393 313 korun osmi obcím (Modrava, Prášily, Horská Kvilda, Železná Ruda, Srní, Kašperské Hory, Hartmanice a Domažlice). O dotaci mohly požádat obce na území Šumavy a Českého lesa, které zajišťují pravidelnou strojovou údržbu lyžařských běžeckých tras po celou zimní sezónu. Podmínkou poskytnutí dotace je zajištění pravidelné strojové údržby lyžařských běžeckých stop a návaznost další infrastruktury, jako je ubytování, služby, zajištění parkovacích míst atd. Návrh bude ještě schvalovat zastupitelstvo.

Registrace ochranné známky pro logo a maskota Her VII. letní Olympiády dětí a mládeže ČR 2015

Rada schválila zaregistrování loga a maskota Her VII. letní Olympiády dětí a mládeže ČR 2015 v Plzeňském kraji jako ochranné známky Plzeňského kraje pro odpovídající třídy výrobků a služeb. Licenční smlouvu k autorským dílům autorky Petry Dorotíkové schválila Rada PK v říjnu 2014. Logo a Maskot Her VII. letní Olympiády dětí a mládeže ČR 2015 vzešlo ze soutěže mezi studenty středních škol a ZČU.

Radní schválili vyhlášení dotačního titulu „Program podpory činnosti organizací sdružujících zdravotně postižené a chronicky nemocné v PK v roce 2015“. Podpora je zaměřena na tři oblasti: podpora provozu a činnost organizací, rekondiční/ edukační pobyty se zdravotním programem a podpora vzdělávacích, kulturních, společenských a jiných obdobných aktivit sloužících potřebám zdravotně postižených a chronicky nemocných. Dotační podpora bude poskytnuta maximálně ve výši 3 340 000 korun. Žádosti o dotace je možné podávat do 19. 12. 2014.

Poskytnutí dotací z Dotačního programu vodohospodářské infrastruktury pro rok 2014, čtvrtá část

Rada souhlasí s poskytnutím finančních prostředků formou dotace z Dotačního programu Dotačního programu vodohospodářské infrastruktury pro rok 2014 obci Blížejov a obci Dlouhá Ves. V Blížejově se jedná o akci „Blížejov – Lomená ulice – dostavba kanalizace“ ve výši do 1 milionu korun. Obec Dlouhá Ves obdrží dotaci ve výši do 800 000 korun na akci „Vodovod Dlouhá Ves – Posílení výtlačného řadu“. Poskytnutí dotace bude ještě schvalovat ZPK.