28. jednání Rady Plzeňského kraje

20. listopadu 2017 17:03, aktualizováno 16:03, Mgr. René Zeithaml

Vyhlášení soutěže Zlatý erb 2018, Junior Erb 2018, Cena hejtmana Plzeňského kraje 2018
Rada PK schválila vyhlášení krajského kola soutěže Zlatý erb 2018, Junior Erb 2018 a Cena hejtmana Plzeňského kraje 2018. Soutěž Zlatý erb 2018 vyhlašuje v kategoriích: nejlepší webové stránky města, nejlepší webové stránky obce a Smart City a elektronické služby. V kategorii Cena hejtmana Plzeňského kraje 2018 bude udělena cena za nejlepší webovou stránku příspěvkové organizace Plzeňského kraje. Vítězové obdrží finanční dar od Plzeňského kraje, který je vyhlašovatelem krajského kola Zlatého erbu 2018, přičemž vítěz krajského kola postupuje dále do celostátního kola.

Cílem soutěže Zlatý erb je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům s využitím internetu a ostatních elektronických médií, a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech, obcích a krajích ČR.

Cena hejtmana Plzeňského kraje za Nejlepší webové stránky příspěvkové organizace je určena pro organizace zřizované Plzeňským krajem, městem či obcí. Podmínkou je sídlo subjektu na území Plzeňského kraje. V roce 2018 proběhne 4. ročník této soutěže.

Webová stránka obce
Webová stránka města
Smart City a elektronické služby
20.000 Kč
10.000 Kč
Webová stránka zřizované organizace
16.000 Kč

Soutěž Junior Erb 2018 je určena mladým lidem do 18 let, kteří vytváří vlastní webové stránky a internetové projekty pro obce, města, regiony, školy, turistická místa, veřejnou správu apod. Hlavním organizátorem soutěže je sdružení Český zavináč. Soutěž je organizována dvoustupňově, v krajských kolech a v následujícím kole celostátním. Krajská kola vyhlašují kraje ČR, jejich vítězové postoupí do celostátního finále.

Udělení titulu "Mistr tradiční rukodělné výroby Plzeňského kraje"
Členové rady schválili udělení titulu "Mistr tradiční rukodělné výroby Plzeňského kraje" čtveřici řemeslníků aspirujících na udělení titulu na základě návrhu výběrové komise. Ocenění laureáti získají ocenění z dílny sochaře Václava Fialy. Slavnostní předání ocenění a vyhlášení laureátů titulu je plánováno v rámci Dne kultury a památkové péče Plzeňského kraje na 7. 12. 2017 v sídle Plzeňského kraje. Součástí programu bude také vyhodnocení soutěže Památka Plzeňského kraje 2017 a předání certifikátů nositelům nemateriálních statků tradiční lidové kultury Plzeňského kraje.

Poskytnutí dotace na výstavbu cyklostezky v úseku mezi městskou částí Plzeň - Koterov a Starým Plzencem
Plzeňský kraj poskytne statutárnímu městu Plzeň finanční prostředky ve výši 3.870.460 Kč na výstavbu cyklostezky, kterou realizuje společně s městem Starý Plzenec, v úseku mezi městskou částí Plzeň- Koterov a Starým Plzencem. Částka bude použita na spolufinancování (3.537.300 Kč) a na náklady na projektové dokumentace, autorský dozor a biologický dozor (333.160 Kč).

Městu Starý Plzenec poskytne kraj finančních prostředky ve výši 340.000 Kč na pokrytí nákladů na přípravu a realizaci akce části Starý Plzenec (TDI, BOZP, archeologický dohled).

Cyklostezka o délce 3,2 km (část Koterov – cca 0,7 km; část Starý Plzenec – cca 2,5 km) bude realizována v nivě poblíž řeky Úslavy. Náklady na výstavbu cyklostezky se očekávají ve výši 24.422.625 Kč včetně DPH, předpokládaná výše dotace z programu IROP činí 20.885.325 Kč včetně DPH.

Dotaci ještě musí schválit Zastupitelstvo Plzeňského kraje.

Žádost statutárního města Plzeň, zastoupeného Městským obvodem Plzeň 3, o poskytnutí účelové dotace na realizaci akce "Cyklostezka podél trati ČD, Lábkova"
Rada PK souhlasí s poskytnutím dotace v celkové výši 2.623.000 korun statutárnímu městu Plzeň (zastoupeného MO Plzeň 3) na akci "Cyklostezka podél trati ČD, Lábkova". Předpokládané celkové náklady projektu se očekávají ve výši 3.279.797 korun včetně DPH. Požadovaná částka 2 623 000 korun představuje 80 % z celkových nákladů, zbývajících 20 % bude hrazeno ze zdrojů žadatele.

Stezka je řešena v krátkém a dlouhém úseku. Krátký úsek vznikne na místě stávajícího chodníku. Dlouhý úsek (cca 443 m) je navržen na úkor stávající zeleně a na úkor vjezdu na parkoviště ze stávající točny autobusu.

Přidělení dotace bude ještě schvalovat ZPK.

Plzeňský kraj rozdělí dotace v rámci třetího hodnocení žádostí programu "Mikrogranty Plzeňského kraje na podporu a oživení kulturních a uměleckých aktivit pro rok 2017"
Plzeňský kraj poskytne účelové neinvestiční dotace v celkové výši 257.000 Kč v rámci dotačního programu "Mikrogranty Plzeňského kraje na podporu a oživení kulturních a uměleckých aktivit pro rok 2017". Jedná se o třetí sběr žádostí, který byl ukončen 25. 10. 2017.

Podporu získá např. multižánrová kulturně-vzdělávací konference TESxPlzeň 2017, projekce snímků Letní kino ve vnitrobloku, Dny pro duševní zdraví 2017, Staročeský jarmark v Plasech nebo Den s obcí Bděněves.

Zastupitelstvo pro tento dotační program pro rok 2017 schválilo částku 1 milion korun. Ve všech třech hodnoceních bude celkem rozděleno 987 500 Kč. Nerozdělené finanční prostředky ve výši 12 500 korun budou přerozděleny v rámci položek rozpočtové oblasti Kultura a  cestovní ruch.

Odstoupení členky a zároveň předsedkyně představenstva Rokycanské nemocnice, a.s., a volba nového člena představenstva na základě výsledku výběrového řízení
Členové RPK vzali na vědomí odstoupení Hany Pekové z funkce členky a zároveň předsedkyně představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a.s., s tím, že její funkce skončí ke dni 30. 11. 2017. Zároveň na základě výsledků výběrového řízení rada zvolila Jiřího Veverku do funkce člena představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a.s., a to s účinností od 1. 12. 2017.