27. jednání Rady Plzeňského kraje

27. března 2015 10:42, aktualizováno 09:42, Mgr. Alena Marešová

Dar pro první občánky Plzeňského kraje roku 2014

Rada PK schválila poskytnutí finančního daru ve výši 10 tisíc korun pro rodiče první holčičky a stejnou částku i pro rodiče prvního chlapce narozených v roce 2014 v Plzeňském kraji. V roce 2014 se první občánci Plzeňského kraje - Eliška Černá (1. 1. 2014 v 00:02 hod.) a Filip Paločko (1. 1. 2014 v 7:22 hod.) narodili ve Fakultní nemocnici Plzeň. První občánky kraje od roku 2010 přijímá a obdarovává hejtman Plzeňského kraje. Letošní setkání je plánováno na 26. února 2014.

Cena hejtmana za společenskou odpovědnost pro rok 2013 – vyhodnocení

Za rok 2013 bude udělena Cena hejtmana za společenskou odpovědnost v kategoriích Veřejný sektor a Podnikatelský sektor s podkategoriemi – organizace nad 250 zaměstnanců a organizace do 250 zaměstnanců. Přihlášku podalo celkem 15 subjektů z podnikatelského i veřejného sektoru. Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen se uskuteční 24. února 2014. Cílem soutěže je ocenit firmy a organizace (obce, školy, nemocnice aj.), které jsou aktivní v Plzeňském kraji na poli společenské odpovědnosti. Společenská odpovědnost je dobrovolné zapojení sociálních a ekologických hledisek do strategie firmy (vedle primární orientace na vytváření zisku).

Dotační titul Úprava běžeckých tras na Šumavě a v Českém lese

Radní kraje schválili pro rok 2014 rozšíření oblasti podpory dotačního titulu Úprava běžeckých tras na Šumavě o území Českého lesa. Podmínkou pro poskytnutí dotace je zajištění pravidelné strojové údržby lyžařských běžeckých stop a návaznost další infrastruktury, jako je ubytování, služby, zajištění parkovacích míst atd. Finanční objem dotačního titulu činí 300 tisíc korun, stejně jako v roce 2013. Příjem žádostí o dotace je elektronicky v systému eDotace v termínu od 15. 1. do 3. 2. 2014.

Vyhlášení dotačních programů v oblasti cestovního ruchu pro rok 2014

Rada PK schválila vyhlášení dotačních programů v oblasti cestovního ruchu pro rok 2014. Pro dotační titul Program podpory rozvoje venkovského cestovního ruchu v Plzeňském kraji je rezervována z rozpočtu částka 500 tisíc korun. Finanční prostředky do výše 200 tisíc korun jsou rezervovány pro dotační titul Podpora činnosti informačních center na území Plzeňského kraje. Částka 1,5 milionu korun je vyhrazena na Program rozvoje cyklodopravy a cykloturistiky v Plzeňském kraji. Uzávěrka pro podávání žádostí do výše uvedených programů je 3. 3. 2014.

Vyhlášení dotačních programů v oblastech kultury a památkové péče pro rok 2014

Rada PK schválila vyhlášení dotačních programů v oblastech kultury a památkové péče pro rok 2014. Celkové finanční nároky činí 4,22 milionu korun. Na Program podpory kultury Plzeňského kraje je vyčleněno z rozpočtu 1,52 milionu korun. Finanční prostředky do výše 2 milionů korun jsou rezervovány na program na Zachování a obnovu kulturních památek PK. Pro program na Obnovu historického stavebního fondu v památkových rezervacích a zónách a staveb drobné architektury na území PK je vyhrazena částka 700 tisíc korun. Uzávěrka pro podávání žádostí v rámci všech uvedených programů je 3. 3. 2014.

Vyhlášení dotačního programu „Podpora včelařství (2014)“

Pro rok 2014 byla schválena dotace ve výši 1,52 milionu korun na dotační program „Podpora včelařství (2014)“. Cílem dotace je podpora začínajících a stávajících včelařů a realizaci ozdravných a preventivních opatření proti závažným onemocněním včelstev. Termín pro podávání žádostí prostřednictvím aplikace eDotace je od 20. 1. 2014 do 31. 1. 2014. Na podporu včelařství bylo v předchozích letech z rozpočtu PK poskytnuto celkem cca 10 milionů korun.