18. zasedání Trilaterálního koordinačního grémia Evropského regionu Dunaj – Vltava

06. prosince 2012 15:00, aktualizováno 06. února 2013 22:53,

Ve středu 21. listopadu 2012 se v prostorách Krajského úřadu Plzeňského kraje konalo 18. zasedání Trilaterálního koordinačního grémia v rámci projektu „Evropský region Dunaj – Vltava – konkrétně“. Zasedání, na kterém se sešli zástupci Rakouska, Bavorska (DE) a České republiky, oficiálně zahájil náměstek hejtmana pro oblasti regionální rozvoj, fondy EU a informatiku, pan Ivo Grüner, který je členem Prezídia Evropského regionu Dunaj – Vltava.

Na zasedání byly prezentovány výstupy z jednání politických zástupců zúčastněných regionů v rámci ERDV, které se konalo 27. září 2012 v rakouském městě Linz. Dále byla prezentována zpráva o činnosti pracovní skupiny pro práci s veřejností, která se v poslední době věnuje zpracování komunikační strategie pro ERDV. V průběhu zasedání byli představeni manažeři a manažerky jednotlivých znalostních platforem, které představují osm trilaterálních odborných pracovních skupin, které se budou zabývat stanovenými budoucími oblastmi spolupráce. Posledním bodem jednání byla diskuze o personálním obsazení společné kanceláře ERDV, která bude v letech 2013 – 2014 umístěna v rakouském městě Linz.

Příští zasedání Trilaterálního koordinačního grémia ERDV se bude konat 31. ledna 2013 v bavorském Pasově.