11. zasedání Trilaterálního koordinačního grémia Evropského regionu Dunaj - Vltava

20. září 2011 14:10, aktualizováno 06. prosince 2012 08:22,

V pondělí 19. 9 2011 se na půdě Krajského úřadu Plzeňského kraje konalo 11. zasedání Trilaterálního koordinačního grémia v rámci nově vznikajícího Evropského regionu Dunaj – Vltava, na kterém se sešli zástupci Rakouska, Bavorska (DE) a České republiky. Toto zasedání oficiálně zahájil náměstek hejtmana pro oblasti regionální rozvoj, fondy EU a informatiku, pan Ivo Grüner, který je členem Politického řídícího výboru Evropského regionu Dunaj – Vltava.

Na tomto jednání byl projednáván stav analýzy sítí a potenciálů tohoto regionu. Dále byla představena závěrečná zpráva týkající se výběru vhodné organizační formy pro toto nadnárodní uskupení. A v neposlední řadě byla diskutována otázka dalších kroků, které by měly vést k samotnému vzniku nového Evropského regionu Dunaj – Vltava.

11. zasedání Trilaterálního koordinačního grémia ERDV