100 let české rodiny

17. dubna 2018 13:09, aktualizováno 12:09, Hana Maroušková

Ve dnech 16. a 17. dubna  hostila Praha mezinárodní odbornou konferenci „100 let české rodiny“. Záštitu nad akcí převzali primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová a hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard. Tradičním spolupořadatelem je také Právnická fakulta ZČU Plzeň a Domus –centrum pro rodinu, z.s.

Zahájení konference se za Plzeňský kraj zúčastnil náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Zdeněk Honz. „Děti jsou to nejcennější pro společnost a rodinu. Celá společnost se musí zasazovat o naplňování jejich práv. I když tato práva deklaruje Úmluva o právech dítěte, kterou naše země ratifikovala již před mnoha lety, je naší povinností ji zařadit do svých legislativních norem a především dbát na dodržování jejich zásad. Dalším důležitým aspektem je fungující rodina. Jedno století je dlouhá doba, mnoho se změnilo, ale pro život dítěte je rodina nejlepším prostředím,“ zmínil v úvodním slově první den konference.

Odborníci z různých institucí v oblasti sociálních služeb a sociálně-právní ochrany dětí ve státní i nestátní sféře z ČR i ze zahraničí diskutovali o současné problematice rodiny, jejím vývoji a perspektivách.

Tématické okruhy:

• Historie české rodiny, dědické řízení
  • Vzdělávací systém, problematika inkluze
  • Ekonomika rodiny – dávkové systémy