10. ročník Dnů vědy a techniky byl oficiálně zahájen

11. září 2015 13:08, aktualizováno 12:08, Bc. Eva Mertlová

Letos jubilejní 10. ročník akce Dny vědy a techniky, kterou pořádá společně Západočeská univerzita s Plzeňským krajem a městem Plzeň, byla oficiálně zahájena v pátek 11. září 2015 na plzeňském náměstí Republiky. Plzeňský kraj zastupoval radní Jaroslav Šobr, za ZČU byl přítomen rektor Miroslav Holeček, město Plzeň zastupoval primátor Martin Zrzavecký.

"Technické obory jsou stále obory, které nejsou dostatečně v centru zájmu mladých lidí. A jelikož Plzeňský kraj podporuje technické vzdělávání, jsem velice potěšen, že díky takové akci, jakou jsou Dny vědy a techniky, se děti přiblíží právě vědě a technickým oborům," uvedl radní Jaroslav Šobr při zahájení akce.

Dny vědy a techniky jsou tradiční zářijovou akcí. Letos se uskutečnily ve dnech 8. - 12. září. Na půdě ZČU a nyní také na plzeňském náměstí nabízí dětem i dospělým spoustu možností, které jim přiblíží vědu. Malí i velcí si mohou vyzkoušet různé experimenty a otestovat své znalosti z mnoha oborů vědy i techniky.