Setkání starostů

28. července 2006 11:50, aktualizováno 10:50,

V rámci přeshraniční spolupráce Plzeňského kraje s Horním Falckem a Dolním Bavorskem se uskutečnila SETKÁNÍ STAROSTŮ z české a německé strany. Tato setkání byla rozdělena dle územního uspořádání na tři oblasti SEVER, STŘED a JIH. „Setkání starostů STŘED“ proběhlo dne 16. 3. 2006 v Neukirchenu b. Hl. Blut za účasti vládního prezidenta Horního Falcka Dr. Wolfganga Kunerta a náměstkyně hejtmana pro oblasti cestovního ruchu, marketingu a neziskové organizace Mgr. Olgy Kalčíkové. Druhé „Setkání starostů SEVER“ se uskutečnilo dne 7. 4. 2006 v klášteře v Kladrubech a poslední „Setkání starostů JIH“ proběhlo dne 3. 7. 2006 v Běšinech za spolupráce Euregia.
V rámci těchto setkání vystoupili se svými příspěvky reprezentanti vlády Horního Falcka, Dolního Bavorska a Plzeňského kraje, dále starostové z české i německé strany, mezi nimiž jsou uzavřena vzájemná partnerství, a kteří informovali účastníky o úspěších či problémech, se kterými se setkali při vytváření projektů v rámci přeshraniční spolupráce. V rámci prvních dvou setkání byly pro účastníky k dispozici sborníky (viz přílohy).