96. jednání Rady Plzeňského kraje

21. září 2020 15:40, Mgr. René Zeithaml

Studenti obdrží od kraje stipendium
Celkem 11 studentů obdrží Stipendium Plzeňského kraje pro nejlepší studenty a doktorandy plzeňských veřejných vysokých škol u příležitosti Dne boje studentů za svobodu a demokracii. Každý ze studentů obdrží při této příležitosti částku 20 tisíc korun. Studenti, kteří získají stipendium, byli vybráni dle návrhu Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni. Slavnostní předání pamětních listů a stipendií se uskuteční 6. října 2020 v Měšťanské besedě v Plzni.

Dotace na obnovu komunikace a rybníku v Nezamyslicích

Rada PK odsouhlasila poskytnutí dotace ve výši 207.150 Kč z programu „Finanční podpora obnovy území Plzeňského kraje postiženého pohromou“. Obec obdrží finanční prostředky na obnovu místní komunikace a rybníku, poškozených v důsledku bleskové povodně.

Finanční podpora se poskytuje formou účelové dotace na obnovu majetku sloužícího k zabezpečení základních funkcí v území kraje. Obnovou majetku se rozumí odstranění škod na majetku, které byly způsobeny pohromou a které brání jeho využití pro určenou základní funkci, nebo pořízení majetku, který bude plnit tutéž základní funkci jako majetek zničený pohromou. Finanční podporu lze dle pravidel poskytnout až do výše 70 % nákladů, jež je nezbytné vynaložit na obnovu majetku. Žádosti může být vyhověno pouze zčásti co do výše dotace i co do jejího účelu, tedy zejména rozsahu obnovovaného majetku.

Poskytnutí dotace budou ještě schvalovat zastupitelé.

Rada jmenovala nového ředitele Západočeského muzea v Plzni

Rada jmenovala Mgr. Jiřího Ornu do funkce ředitele příspěvkové organizace Západočeské muzeum v Plzni, a to s účinností od 1. 1. 2021. V rámci vyhlášeného výběrového řízení na obsazení pracovního místa ředitelky/ředitele příspěvkové organizace Západočeské muzeum v Plzni, příspěvková organizace, se přihlásil jediný uchazeč Mgr. Jiří Orna, který je dlouholetým pracovníkem Západočeského muzea, kde aktuálně vede oddělení starších dějin (archeologie vrcholného a pozdního středověku a časného novověku) a vykonává funkci náměstka ředitele pro správu sbírek a odbornou činnost. Na základě výsledků pohovoru a dokladů požadovaných v podmínkách výběrového řízení se komise jednohlasně usnesla tak, že doporučila jmenování tohoto uchazeče ředitelem Západočeského muzea v Plzni.