Startuje jubilejní 15. ročník soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje

14. března 2024 17:19, aktualizováno 15. března 2024 10:10, Bc. Patrik Pátek

Letos je tomu již 15. let, kdy první zájemci přihlásili svoje výrobky do soutěže o nově udílenou značku Ministerstvem zemědělství určenou pro nejlepší regionální výrobky. Za tuto dobu si značka Regionální potravina vydobyla jak mezi výrobci potravin, tak i mezi spotřebiteli významné renomé. Potravinářům přináší prestiž mezi kolegy, exkluzivní příležitosti propagace a také možnosti nové spolupráce. Zákazníci pak mají jistotu, že produkty označené „zeleným sluncem“ jsou vyrobeny z regionálních surovin, jsou kvalitní a čerstvé.

Během předcházejících 14. ročníků se v Plzeňském kraji do soutěže zapojilo 425 výrobců s 1 305 výrobky, přičemž bylo celkem oceněno 117 výrobků. Pokud tedy i Vy chcete získat národní značku kvality udílenou Ministerstvem zemědělství a vyrábíte potraviny ze surovin, jejichž původ je v Plzeňském kraji (min. 70 %), neváhejte a přihlaste se do jubilejního 15. ročníku. S přihláškami Vám rádi pomohou krajští koordinátoři soutěže.

Co můžete získat? Prestiž, publicitu, propagační materiály, prezentaci na 15 ochutnávkách v kraji i na dalších významných veletrzích v ČR i zahraničí, prezentaci v pořadech jako jsou Kluci v akci či Herbář, nové možnosti spolupráce a mnoha dalších benefitů.

Přihlášky pro maximálně 5 výrobků (v každé kategorii) je možné zasílat do 22. 4. 2024 na adresu Úhlava, o.p.s., Plánická 174, Klatovy nebo elektronicky na regionalnipotravina@uhlava.cz či datovou schránkou vdrs6nd. Přihlášku je možné také osobně přinést na výše uvedenou adresu.

Vítězové budou známi 7. 5. 2024, kdy zasedne odborná Hodnotitelská komise.

Veškeré potřebné dokumenty a další informace naleznete ZDE.

Soutěžní kategorie:
1. Masné výrobky tepelně opracované
2. Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy
3. Sýry včetně tvarohu
4. Mléčné výrobky ostatní
5. Pekařské výrobky včetně těstovin
6. Cukrářské výrobky včetně cukrovinek
7. Alkoholické a nealkoholické nápoje (s výjimkou vína)
8. Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě
9. Ostatní

Soutěž v Plzeňském kraji koordinuje obecně prospěšná společnost Úhlava ve spolupráci s Místní akční skupinou Pošumaví, z. s., za mediální a marketingové podpory Plzeňského kraje.

Kontakt:
Ing. Helena Hnojská, 724 734 957, regionalnipotravina@uhlava.cz; hnojska@uhlava.cz