Podpis Memoranda o vzájemné spolupráci při realizaci výstavby Střeleckého areálu

28. ledna 2020 13:33, aktualizováno 13:43, Mgr. René Zeithaml

Na krajském úřadě bylo 28. ledna 2020 podepsáno Memorandum o vzájemné spolupráci při realizaci výstavby Střeleckého areálu v katastru obce Dobřany „Vysoká“.
Obsahem memoranda je vybudování střeleckého areálu v katastru obce Dobřany "Vysoká", který bude splňovat přísná kritéria pro konání mezinárodních závodů, protože v současné době se takovýto areál v Plzeňském kraji nenachází.

Memorandum podepsal za Plzeňský kraj hejtman Josef Bernard, za Český olympijský výbor jeho předseda Jiří Kejval a město Dobřany jeho starosta Martin Sobotka.

Obsahem Memoranda je spolupráce na vybudování střeleckého areálu světových parametrů, který bude zahrnovat broková stanoviště, IPSC boxy, střelnici na biatlon, běžící terč a další sportovní a lovecké disciplíny včetně dráhy na 500 m. Vedle toho bude vybudováno zázemí a moderní sportovní a obslužná infrastruktura jak pro areál, tak pro tréning a pořádání sportovních akcí národního i mezinárodního významu. Zúčastněné strany budou spolupracovat na zajištění financování výstavby střeleckého areálu, studii udržitelnosti a vizualizaci.

Společně se střeleckým stadionem v Plzni – Lobzích nabídne nový areál kompletní možnosti kvalitního tréninku střeleckých sportů všech věkových kategorií.