Do sbírky cenných kovů na zimní olympiádě dětí a mládeže přibyly další zlaté medaile

obrazek
23. ledna 2020 15:09, aktualizováno 24. ledna 2020 07:54, Mgr. René Zeithaml

Po pondělních a úterních úspěších Vanessy Volopichové, Antonína Svobody, Kryštofa Ruži a Davida Kasla se rozrostl počet medailí na Hrách IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2020 v Karlovarském kraji o další dvě zlaté.

Ani ve svém druhém závodu nenašel v lyžařském orientačním běhu přemožitele Antonín Svoboda a stal se tak dvojnásobným zlatým olympijským medailistou. Ve středečním závodě zvítězil na krátké trati.

Skvělý výkon předvedla Nicole Zemanová, která vylepšila své 4. místo z obřího slalomu a vystoupila po slalomu na stupínek nejvyšší. Ačkoliv byla po prvním kole na čtvrtém místě, tak v tom druhém nedala soupeřkám šanci a zaslouženě zvítězila.

Po třetím soutěžním dnu olympiády má tak Plzeňský kraj 5 zlatých, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili.

Poslední soutěžní den nás čekají ještě další disciplíny, a tak věříme, že ještě získáme nějaký cenný kov.