Zoo ovládly Dny japonské kultury

16. května 2022 09:43, Mgr. Jana Filípková

Třetí květnový víkend patří již tradičně v Zoologické a botanické zahradě města Plzně „Dnům japonské kultury“.

„Jsem rád, že po dvouleté pauze se podařilo pořadatelům (Zoologické a botanické zahradě města Plzeň a Sdružení IRIS, z. s.) navázat a uspořádat letošní, 16. ročník. A do prostor české zoologické zahrady opět přenést přehlídku tradiční japonské kultury, bojového umění, ale i gastronomie. A návštěvníci si tak mohli za nezvýšené vstupné oba dva dny prohlédnout nejen zvířata a květinové výsadby, ale odnést si i další zážitky,“ poznamenal radní Plzeňského kraje pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libor Picka, který „Dny japonské kultury“ v sobotu 14. května 2022 osobně zahájil.

„Návštěvníci si mohli vybrat z pestré nabídky programu, kde nechyběly samurajské souboje, ukázky čajového obřadu, bojového umění, papírových skládanek origami, tvorba různých typů ikeban a krása bonsaí,“ doplnil Libor Picka.
Speciality japonské kuchyně měli návštěvnici možnost nejen ochutnat, ale podívat se i na to, jak vznikají a jaké suroviny se k jejich přípravě používají.

Tyto dny, které finančně podporuje i Plzeňský kraj, byly poprvé uspořádány v roce 2005. Připomínají vznik v Evropě ojedinělé kamenné japonské zahrady Šówa-en, která je od roku 2004 součástí zoologické a botanické zahrady.