Žáci z gymnázia v Domažlicích úspěšně reprezentovali v mezinárodním projektu

12. dubna 2023 10:30, Petra Olivková

Poslední březnový týden strávila devatenáctičlenná skupina studentů domažlického Gymnázia J.Š.Baara v bavorském městečku Bad Kötzting, kde se společně s žáky tamějšího Gymnázia Benedikta Stattlera a s početnou výpravou z polského Řešova (Rzeszów) zúčastnili jednoho z projektů z cyklu Erasmus+.

Účastníky čekala dvě odlišná témata. Prvním byla aktuální problematika udržitelnosti se zaměřením na výběr a nákup ovoce a zeleniny a druhým programování 3D tiskáren. Žáci byli rozděleni do národnostně smíšených skupinek a všichni si vyzkoušeli obě činnosti.

Produktem programátorského snažení byly plastové magnetky a přívěsky na klíče s motivy ovoce, zeleniny či ekologie obecně. Výsledkem práce skupin věnujících se potravinám se kromě vlastnoručně zhotovených a vzápětí s chutí snědených ovocných salátů staly také plakáty shrnující ekologické zásady, jimiž bychom se měli řídit při nákupu ovoce a zeleniny. Tyto zásady pak každá skupina pomocí svého plakátu ve všech třech jazycích prezentovala ostatním. Program doplnila návštěva sklárny a dvě celodenní exkurze do Mnichova a do Regensburgu.

Během svého pobytu se domažličtí žáci seznámili s chodem bavorského gymnázia a měli rovněž možnost zúčastnit se v malých skupinkách několika vyučovacích hodin. Němečtí i polští pedagogové oceňovali nejen úroveň cizojazyčné komunikace našich žáků, ale i jejich vystupování.

Text a foto Jan Pek
Gymnázium J. Š. Baara Domažlice

Návštěva Allianz Areny byla zážitkem nejen pro fotbalové fanoušky.
V Domě bavorských dějin v Regensburgu se zájemci mohli díky interaktivním exponátům přenést do dob minulých.
Jak vypadali velikáni kultury či proslulí vojevůdci? Jejich busty našli účastníci projektu ve Wallhalle.
Chvíle česko-polského soustředění při programování 3 D tisku.