Vítězové semifinálového kola Juniorského maratonu pojedou na finále do Prahy

obrazek
14. dubna 2022 09:19, Ing. Helena Frintová

Na 80 studentů z osmi středních škol z Plzeňského kraje se ve středu 13. dubna zúčastnilo krajského semifinálového kola 24. ročníku Juniorského maratonu. Ten je svým rozsahem největším běžeckým závodem pro střední školy v ČR. Jeho semifinálové kolo se v Plzeňském kraji konalo za účasti radního pro oblast školství a sportu Vladimíra Kroce, který závod odstartoval klaksonem a popřál jeho účastníkům pěkné slunné počasí a dostatek sil pro štafetový běh.

Na trať se vydaly týmy z plzeňských gymnázií, středních stavebních, hotelových a dopravních škol. Družstva složená z 10 členů společnými silami překonala maratonskou trať (42,125 km), přičemž každý student zaběhl svůj úsek. Samostatný tým měli i učitelé. Vítězem soutěže se stali studenti Sportovního gymnázia Plzeň, na druhé pozici skončil tým Církevního gymnázia Plzeň „Ramstein 1“ a třetí příčku obsadil tým Masarykova gymnázia Plzeň „Masarykáč“.

Ze semifinálového kola postoupí nejlepší týmy do finále, které se bude konat v rámci prestižního mezinárodního Volkswagen Maratonu Praha 8. května 2022.

Více informací o 24. ročníku Juniorského maratonu naleznete zde.


Galerie