Veletrh pracovních příležitostí nabídl vzdělávání i zaměstnání

30. ledna 2024 14:36, Bc. Eva Mertlová

Hala TJ Lokomotivy Plzeň hostila již 12. ročník veletrhu práce a vzdělávání Klíč k příležitostem. Také nad letošním ročníkem převzal záštitu hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták, který společně se zástupci ministerstva práce a sociálních věcí a Úřadu práce Plzeň v dopoledních hodinách akci zahájil.

Až do 18 hodin mohli návštěvníci veletrhu projít desítky stánků, kde zaměstnavatelé nabízeli pracovní místa, a to od dělnických profesí až po ty specializované a manažerské. Doprovodný program byl tvořen řadou zajímavých přednášek, k dispozici byly také poradny například pro sepsání životopisu. Mezi služby zdarma patřilo také pořízení fotografie k životopisu či kadeřnické služby kadeřnic krajského SOU Domažlice. Vstupné bylo také letos zdarma.

"Máme řadu profesí, u kterých je třeba se posunout novým, moderním směrem. A právě osobní kontakt se zaměstnavateli, možnost seznámit se s jiným prostředím nebo zjistit, že se mohu vzdělávat v něčem novém, to považuji za skvělou příležitost ke změně. Proto Klíč k příležitostem poskytuje efektivní možnost na jednom místě najít změnu i pomoc na cestě za lepší profesí, mnohdy tím i lepším životním směrem," řekl hejtman Rudolf Špoták, který v rámci svých cest po firmách - významných zaměstnavatelích v kraji - problematiku chybějících profesí dlouhodobě sleduje. "Plzeňský kraj je krajem průmyslovým, to není nic nového. Nedostatek kvalifikovaných odborníků nás trápí dlouhodobě. Je nutné si ale přiznat, že významné nedostatky máme i ve výzkumu, který v našem kraji odborníci rozhodně nepokryjí," dodal Rudolf Špoták.