Vánoční trhy oživily krajský úřad

obrazek
01. prosince 2022 14:53, aktualizováno 18:44, Bc. Eva Mertlová

Po vynucené pauze ožil první prosincový den vnitroblok Krajského úřadu Plzeňského kraje tradičními vánočními trhy, kde své zboží nabízeli studenti krajských školských zařízení a také zástupci neziskových organizací. Devátého ročníku oblíbené předvánoční akce se zúčastnilo celkem 12 krajských škol a také pětice neziskových organizací.

"Snažíme se takovouto akcí představit veřejnosti a také budoucím studentům a jejich rodičům činnost krajských zařízení, co se žáci učí a jak pracují. Přímo na trzích si pak zájemci o studium i s rodiči mohou otestovat výsledky práce našich pekařů, cukrářů i dalších řemeslníků. A mohou také ve foyer úřadu vyzkoušet, co umí domažlické kosmetičky a kadeřnice ve svém salónu," říká náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc.

Studenti krajských škol nabízeli na vánočních trzích vánoční cukroví, vánočky, palačinky, vafle, ale také vlasové nudle či punč a mnoho dalších dobrot. Nechyběly vánočně laděné dekorační předměty, jako keramika, svícny, adventní věnce či ozdoby z nejrůznějších materiálů. Žáci domažlického učiliště otevřeli provizorní salón pro návštěvníky trhů, kteří se zde mohli nechat ostříhat, natočit nebo vyžehlit vlasy, zaplést copánky, popř. nechat udělat diagnostiku vlasu a typologii. Pro nejmenší návštěvníky bylo připraveno také malování na obličej.

Účastníci vánočních trhů

Hotelová škola, Plzeň
Odborná škola výroby a služeb, Plzeň
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Horšovský Týn
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Sušice
Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň
Střední odborné učiliště, Domažlice
Střední škola zemědělská a potravinářská, Klatovy
Střední škola živnostenská a Základní škola, Planá
Střední škola, Bor
Střední škola, Rokycany
Základní škola a Odborná škola, Horšovský Týn
Základní škola speciální a Praktická škola Diakonie ČCE Merklín
MOTÝL
S.O.S. Život pro koně
Sdružení občanů EXODUS
Spolek neslyšících Plzeň
Stacionář Človíček


Galerie