Vánoční setkání v domově v bystřici

22. prosince 2022 11:34, Bc. Eva Mertlová

Po vynucené covidové pauze, která odřízla od světa mimo jiné také klienty krajských zařízení, proběhlo ve čtvrtek 15. prosince 2022 tradiční předvánoční setkání v Domově Bystřice. Za Plzeňský kraj - za zřizovatele organizace pečující o hendikepované klienty v zařízení v Bystřici nad Úhlavou - se oblíbené akce zúčastnil náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí, investic a majetku Martin Záhoř.

Program na téma Tvoje tvář má známý hlas představil práci zaměstnanců s klienty DOZP Bystřice nad Úhlavou, kteří pokaždé připraví zábavný program a především ukazují, že jejich práce je pro ně posláním a dává smysl. Setkání se neslo v přátelské atmosféře a přítomní hosté si mohli také prohlédnout výsledek investiční akce, kterou zakončili v domově v letošním roce a která přinesla zásadní zkvalitnění zázemí pro uživatele služeb zařízení a také pro jeho zaměstnance, kteří o ně pečují.

"Byly to pro nás velmi náročné roky, když celý svět onemocněl. Ráda bych pro to poděkovala nejen všem, kteří si v čase předvánočního shonu našli cestu na tradiční setkání v našem domově, ale i těm, kteří nemohli přijít a přesto mají velký podíl na pomoci našemu domovu. Všem nám přeji pohodové svátky," uvedla ve svém proslovu k hostům i klientům ředitelka DOZP Bystřice nad Úhlavou Kateřina Šimková.