V úterý proběhne veletrh práce a vzdělávání

obrazek
08. dubna 2022 14:52, Bc. Patrik Pátek

V úterý 12. dubna proběhne 10. ročník Veletrhu práce a vzdělávání, který opět přinese možnost potkat osobně personalisty firem nabízející stovky pracovních příležitostí. Veletrh je určen všem, kdo hledají práci či brigádu.

Na veletrhu budou nabízeny také profesní, rekvalifikační a další kurzy, z nichž řadu lze získat bezplatně. Tradičně je doprovázen celodenním přednáškovým a poradenským programem. Na návštěvníky čeká řada přednášek, poraden i aktivit pro radost. Návštěvníkům poradí pracovní právník, kariéroví poradci pomohou s životopisem a otestují digitální dovednosti, fotografové připraví fotky do životopisů, k dispozici budou i kadeřníci, kosmetičky, testování zrakové kondice, ukázky první pomoci, ergomie správné chůze, hygiena rukou pod UV lampou. Občanská poradna Diakonie Západ poradí lidem v nesnázích a těm, kdo řeší krizové situace. Zatočit kolem štěstí můžete u dobrovolníků z TOTEMU a vyhrát můžete i v tombole o slosování anket.

Celý den probíhají také přednášky - např. Jak se připravit na pohovor, jak hledat práci v zahraničí, jak prezentovat sám sebe či jak nastartovat své podnikání.

Na veletrhu budou už podesáté vyhlášeny ceny Mamma/Parent Friendly pro podniky, které umožňují sladění rodinného a pracovního života. Oceněné podniky splňují kritéria hodnocení, vytvářejí dobré podmínky pro zaměstnance s rodinami, umožňují zkrácené úvazky, využívají pružnou pracovní dobu, provozují nebo podporují firemní školky či jesle, pořádají akce pro rodiny s dětmi či umožňují péči o rodinné příslušníky.

Letošní veletrh je specifický daleko větším rozsahem osvětových a vzdělávacích aktivit. Zároveň se snaží pomoci i Ukrajině - nejen sbírkou školních potřeb pro děti v "ukrajinském koutku", ale také zajištěním tlumočníků pro rozhovory s personalisty.

Veletrh proběhne v úterý 12. dubna v TJ Lokomotiva Plzeň od 10 do 18 hodin. Vstup, program i další služby jsou pro návštěvníky zdarma. Další info
 

Soubory ke stažení