V soutěži Gymnazista roku 2023 zvítězila studentka Církevního gymnázia Plzeň

obrazek
23. března 2023 14:50, Bc. Eva Mertlová

Vítězkou 7. ročníku vědomostní soutěže pro žáky gymnázií v Plzeňském kraji Gymnazista roku 2023 se stala studentka Církevního gymnázia Plzeň Milena Šebková. Ve finálovém rozstřelu porazila Františka Hepa z Církevního gymnázia Plzeň a Bianku Milovníkovou z Masarykova gymnázia Plzeň.

První kolo soutěže proběhlo také letos formou testu. Soutěžící měli na vypracování otázek celkem 120 minut. Test obsahoval uzavřené otázky, které byly zaměřeny na oblast přírodních a společenských věd a všeobecný přehled. Závěrečného kvízu se pak zúčastnili 3 nejúspěšnější řešitelé prvního kola.

"Je pro mne zajímavé a přiznám se i poučné pozorovat tyto mladé lidi při vědomostní soutěži. Mají obrovský rozhled, rychlost v uvažování a umí taktizovat. Věřím, že většina takových studentů má před sebou slibnou budoucnost," říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták, který vítězům finálového rozstřelu pogratuloval a společně se svým náměstkem Vladimírem Krocem jim předal ceny.

"Už od roku 2016 vyhlašuje Plzeňský kraj tuto náročnou vědomostní soutěž. A jsem velice rád, že i v letošním roce studenti prokázali chuť se učit, cílevědomost a velmi dobrou orientaci napříč obory. Opět se nám zde sešla řada talentovaných mladých lidí, na nichž vidíme, že vzdělávání je baví a v budoucnosti se rozhodně neztratí," doplňuje náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc.


Soutěžní otázky připravili garanti vzdělávání Krajského centra vzdělávání a Jazykové školy Plzeň. Soutěž je určena pro žáky čtyřletého gymnázia a vyššího stupně víceletého gymnázia. Za každé gymnázium na území Plzeňského kraje se mohou zúčastnit dva studenti.

Úspěšní gymnazisté i letos získali hodnotné ceny, šeky v hodnotě jeden až pět tisíc korun.

Úspěšní řešitelé kvízu – vítězové Gymnazista roku 2023

Milena Šebková, Církevní gymnázium Plzeň (5 000 Kč)
František Hep, Církevní gymnázium Plzeň (4 000 Kč)
Bianka Milovníková, Masarykovo gymnázium Plzeň (3 000 Kč)
Aleš Hobl, Gymnázium Blovice (1 000 Kč)
Jakub Mazán, Gymnázium J. Vrchlického Klatovy (1 000 Kč)
Jakub Turner, Gymnázium J. Vrchlického Klatovy (1 000 Kč)


Galerie