V soutěži Gymnazista roku 2022 obsadili první tři příčky studenti Křížek, Mařík a Eret

24. března 2022 15:21, Bc. Eva Mertlová

Vítězem 6. ročníku vědomostní soutěže pro žáky gymnázií Plzeňského kraje Gymnazista roku 2022 se stal student Masarykova gymnázia Plzeň Matouš Křížek. Ve finálovém rozstřelu porazil Davida Maříka z Církevního gymnázia Plzeň a Antonína Ereta z Gymnázia Blovice.

První kolo soutěže proběhlo také letos formou testu. Soutěžící měli na vypracování otázek celkem 120 minut. Test obsahoval uzavřené otázky, které byly zaměřeny na oblast přírodních a společenských věd a všeobecný přehled. Závěrečného kvízu se pak zúčastnili 3 nejúspěšnější řešitelé prvního kola.

"Soutěž Gymnazista roku vyhlašuje Plzeňský kraj od roku 2016 a jsem velmi rád, že ani covidová pauza, kdy jsme museli přizpůsobit soutěž on-line prostoru, studenty od vzdělávání neodradila. Potvrdila, že mají i nadále chuť a zájem se učit a zároveň ukázali svou cílevědomost. Kvízové otázky byly opravdu náročné napříč obory a klobouk dolů před finálovou trojicí i všemi ostatními účastníky letošního ročníku," říká radní pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc.

Soutěžní otázky připravili garanti vzdělávání Krajského centra vzdělávání a Jazykové školy Plzeň. Soutěž je určena pro žáky čtyřletého gymnázia a vyššího stupně víceletého gymnázia. Za každé gymnázium na území Plzeňského kraje se mohou zúčastnit dva studenti.

Úspěšní gymnazisté i letos získali hodnotné ceny, šeky v hodnotě jeden až pět tisíc korun. Slavnostního vyhlášení výsledků se zúčastnili a ceny předávali také hejtman Rudolf Špoták, jeho 1. náměstek Petr Vanka a radní pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc.

Úspěšní řešitelé kvízu – vítězové Gymnazista roku 2022:

Matouš Křížek, Masarykovo gymnázium Plzeň (5 000 Kč)
David Mařík, Církevní gymnázium Plzeň (4 000 Kč)
Antonín Eret, Gymnázium Blovice (3 000 Kč)
Milena Šebková, Církevní gymnázium Plzeň (2 000 Kč)
Zdeněk Švelch, Gymnázium Sušice (1 000 Kč)