V Plzni se konal již podruhé metodický seminář eTwinning pro učitele

obrazek
14. prosince 2022 11:25, Mgr. Barbora ŠtychováDne 7. prosince 2022 se v Plzni na Krajském úřadě konal metodický seminář eTwinning, který pořádal odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Plzeňského kraje ve spolupráci s Národním podpůrným střediskem pro eTwinning (Domem zahraniční spolupráce).

Seminář zaměřený na metodiku a realizaci mezinárodních projektů eTwinning byl určen pedagogickým pracovníkům mateřských, základních a středních škol vzdělávajících děti, žáky a studenty ve věku 3-19 let a jeho cílem bylo připravit eTwinnery, učitele registrované na platformě ESEP (European School Education Platform, viz níže) ZDE  https://school-education.ec.europa.eu/en , na realizaci mezinárodních online vzdělávacích projektů.

Lektorkami školení byly paní Alena Jandlová z Obchodní akademie Tábor a paní Jana Anděl Valečková ze Základní školy Přimda. Obě vyučující pracují mimo jiné jako ambasadorky eTwinning a na svých školách se dlouhodobě věnují eTwinningovým projektům, z nichž některé byly oceněny, a to nejen na národní, ale i evropské úrovni.

eTwinning je aktivita, která podporuje online spolupráci žáků a učitelů mateřských, základních a středních škol v rámci Evropy i mimo ni. Umožňuje také profesní rozvoj pracovníků škol a vzájemnou výměnu zkušeností s kolegy v zahraničí. Více o aktivitě eTwinning naleznete ZDE: O nás - eTwinning | Komunita evropských škol

V případě Vašeho zájmu o účast na metodickém semináři sledujte vypsané termíny ZDE: https://www.etwinning.cz/metodicke-seminare/ .
Můžete se také přihlásit na některý z webinářů ZDE: https://www.etwinning.cz/webinare/ Školení lze také uspořádat po předchozí domluvě přímo na Vaší škole, stačí vyplnit poptávkový formulář ZDE: https://www.etwinning.cz/seminar-na-vasi-skole/

POZOR - Nová platforma pro školní vzdělávání
V současné době probíhá přechod na novou online platformu pro učitele, European School Education Platform ZDE, která sloučí obsah webových stránek etwinning.net a schooleducationgateway.eu pod jednu doménu. Aktivita eTwinning v žádném případě nezaniká, ale přechod na novou platformu znamená pro uživatele několik důležitých změn. Zjistěte, jak bude nový web fungovat.
Bližší informace: European School Education Platform: Questions and Answers (etwinning.net)
- eTwinning | Komunita evropských škol


Galerie