Truhláři a zedníci ze SOU stavebního v Plzni ovládli soutěže v odborných dovednostech

27. dubna 2022 07:42, Petra Olivková

Po dvouleté odmlce způsobené pandemií koronaviru pořádalo na jaře letošního roku Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55 dvě tradiční regionální soutěže odborných dovedností žáků tříletých oborů.

Již 18. ročníku soutěže pro žáky 2. ročníku oboru vzdělání truhlář „O hoblík Káji Hoblíka“ se 22. března zúčastnilo sedm soutěžních dvojic ze škol z Plzeňského, Karlovarského a Středočeského kraje. Jejich úkolem bylo zhotovit jednoduchý truhlářský výrobek - trojúhelník s polodrážkou. Se soutěžním zadáním si nejlépe poradili domácí Lukáš Cibulka a Marek Duspiva, 2. místo vybojovali Matěj Macák a Michal Pavlíček z Integrované střední školy Rakovník a na 3. příčce se umístili František Huttr a Vít Janoušek ze Středního odborného učiliště Domažlice. U zrodu této akce před dvaceti lety stála firma Dřevoobchod K&C Karlovy Vary, které soutěž po celou dobu jejího trvání podporuje hodnotnými cenami pro soutěžící.

Ve spolupráci se společností HELUZ cihlářský průmysl se 12. dubna konal 6. ročník regionální soutěže „Zedník 2022“. Změřit síly přijelo pět dvojic žáků ze čtyř škol opět z Plzeňského, Karlovarského a Středočeského kraje. Test teoretických znalostí a poté praktickou část, stavbu nároží s okenním otvorem a překladem, nejlépe zvládli Vojtěch Malecký a Tomáš Tengler z Integrované střední školy Rakovník, za nimiž se umístily dvě dvojice žáků pořádající školy - Adam Koptík a Tomáš Krejčí z Plzně a Lukáš Boťa a Filip Hrůza z Horní Břízy.

Uznání samozřejmě patří i žákům z dalších škol, které se obou soutěží zúčastnily - Střední průmyslové školy Tachov, Střední odborné školy stavební Karlovy Vary, Integrované střední školy Cheb a Střední školy živnostenské Sokolov.