Společnost Berger Bohemia otevřela v Plzni novou budovu

22. července 2020 10:23, Mgr. René Zeithaml

Slavnostní otevření nové administrativní budovy společnosti Berger Bohemia se uskutečnilo v pondělí 20. července 2020. Nový objekt nedaleko Borské přehrady si prohlédla také náměstkyně vykonávající funkci hejtmana Marcela Krejsová.

Stavba administrativní budovy společnosti byla zahájena v dubnu loňského roku, hotové kanceláře mohli zaměstnanci firmy začít obývat od června 2020. S historií společnosti a také se vznikem nového objektu seznámil přítomné generální ředitel Berger Bohemia, Zdeněk Pilík. Autor projektu Pavel Hanzlík mu pak symbolicky předal klíče od budovy. Objekt je postaven za využití moderních technologií a také architektonicky zpracován tak, aby například nebylo na plášti budovy vidět žádné vedení, ať už okapy nebo hromosvod. Ve vnitřních prostorách jsou použity materiály, které zachovávají teplotní komfort. Nová budova nahradila dosavadní buňkoviště, které administrativa využívala celých dvacet let. Kolem objektu jsou ještě v plánu terénní práce a úprava zeleně.

Ústředními oblastmi společnosti Berger Bohemia jsou složité stavby velkého rozsahu, výroba a dodávky kvalitního transportbetonu i těžba a zpracování kvalitních surovin. České sídlo společnosti Berger Bohemia je právě v Plzni, dále působí v Německu, kde je centrála firmy, v Polsku a na Slovensku.Galerie