Soutěž Řemeslo má zlaté dno zná vítěze letošního ročníku

obrazek
27. května 2022 08:00, aktualizováno 11:10, Bc. Eva Mertlová

Rukodělná soutěž Řemeslo má zlaté dno, kterou vyhlašuje Plzeňský kraj na podporu technického vzdělávání, zná vítěze 11. ročníku v pěti kategoriích. Rozdány byly také divácké ceny i ceny zástupců organizátora soutěže. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo v Techmania Science Centru Plzeň ve čtvrtek 26. května 2022.

Odborná porota tentokrát vybírala ze 48 výrobků, které přihlásilo 14 základních škol, 17 středních škol a 6 SVČ. Soutěžilo se v pěti kategoriích – A1 - 1. stupeň ZŠ, A2 - 2. stupeň ZŠ, A3 - 1. a 2. ročník SŠ, B1 – DDM a SVČ 6 – 11 let a B2 – DDM a SVČ 12 – 15 let. Na nejúspěšnější žáky čekaly hodnotné ceny v podobě notebooku, mobilního telefonu, tabletu či dárkových poukazů. Ceny za Plzeňský kraj předávali náměstek hejtmana Petr Vanka a radní Vladimír Kroc.

"Plzeňský kraj je regionem průmyslovým, proto je pro nás velmi důležité podpořit technické vzdělávání. A není lepší cesty, jak mladou generaci u techniky udržet, než jim dát prostor ukázat, co zvládnou vymyslet a následně zrealizovat. Jsem velmi mile překvapen, jak vysoké úrovně i letos výrobky dosáhly," říká radní pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc.

Program vyhlašování zpestřily svými vystoupeními děti ze Základní umělecké školy, Plzeň, Terezie Brzkové 33 a svůj prostor dostala také samotná Techmania Science Center.

Zároveň bylo za reprezentaci Plzeňského kraje na místě oceněno také 20 žáků středních škol, kteří dosáhli výborných výsledků v mezinárodních nebo celostátních soutěžích v technických oborech ve školním roce 2021/2022.

Cenu hejtmana Plzeňského kraje získal za výrobek Technická vyučovací pomůcka - nýtovaná příhradová konstrukce mostu Matěj Ortman, žák 2. ročníku SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara Plzeň. Cenu člena Rady Plzeňského kraje pro oblast školství a sportu získal žák 2. ročníku SPŠ Tachov, Světce Mikhailo Boychuk s výrobkem Kov a plast aneb rapid prototyping.


Galerie

Soubory ke stažení