Smart Akcelerátor Plzeňského kraje III

14. srpna 2023 12:35, Ing. Petra Ježková

Plzeňský kraj, realizuje ve spolupráci s Regionální rozvojovou agenturou Plzeňského kraje v pořadí již 3. projekt Smart Akcelerátor, který má za úkol rozvíjet v našem kraji co nejpřívětivější prostředí a podmínky pro rozvoj výzkumu, vývoje a inovačního podnikání. Projekt Smart Akcelerátor Plzeňského kraje III, reg.č.: CZ.02.01.02/00/22_009/0008121, je realizován v rámci Operačního programu Jan Ámos Komenský.

Projekt je realizován v období od 1. ledna 2023 do 31. prosince 2025 a je složen ze 7 klíčových aktivit:

Řízení projektu - Cílem aktivity je zabezpečit řízení projektu tak, aby došlo k naplnění všech jeho cílů a výstupů.

Základní tým - V rámci této aktivity je řešena komplexní podpora rozvoje inovačního prostředí v kraji v návaznosti na Regionální inovační strategii Plzeňského kraje, komunikace mezi klíčovými aktéry v kraji, jejich síťování a podpora vzniku nových strategických projektů.

Vzdělávání - Aktivita je zaměřena na rozvoj kompetencí odborného týmu projektu a odborníků zapojených do implementace Krajské RIS3 strategie v našem regionu

Mapování - Cílem 4. klíčové aktivity je sledovat, analyzovat a vyhodnocovat vývoj i aktuální stav inovačního prostředí v kraji a zjišťovat jeho potřeby. Aktivita je založena na sběru primárních a sekundárních dat a jejich systematické analýze a vyhodnocení.

Asistence - Asistence je aktivitou, kterou realizujeme vůbec poprvé. Jejím cílem je podpořit přípravu strategických projektů v regionu zaměřených na naplňování cílů RIS3 strategie Plzeňského kraje prostřednictvím voucherů. V rámci této aktivity bude za tímto účelem připraven a otevřen nový dotační program Plzeňského kraje.

Pilotní ověře- Tato klíčová aktivita slouží k ověření inovativního řešení vybraného tématu, které doposud nebylo v kraj komplexně uchopeno. Pro projekt SA III jsme vybrali téma "Budování komunity talentů" a realizované aktivity chceme směřovat k systematickému přístupu ke komunitě talentovaných a síťování jak samotných talentovaných, tak i podpůrných organizací, inovativních firem a výzkumníků.

Marketing - V rámci klíčové aktivity Marketingová a komunikační strategie kraje budeme i nadále pracovat na tom, aby byl Plzeňský kraj vnímán jako inovační region plný skvělých odborníků a inovátorů, perspektivních regionálních firem a zajímavých studijních příležitostí se skvělým uplatněním na trhu práce.

Více informací o našich aktivitách najdete našem webu, anebo navštivte naše profily na facebooku a LInkedInu.