Slavnosti jablek a vyhlášení vítězů soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje 2021

obrazek
15. září 2021 10:31, Mgr. René Zeithaml

V neděli 26. září 2021 se od 11:00 do 18:00 hodin uskuteční již 12. ročník Slavností jablek v sadech Nebílovy. Součástí této rodinné akce se letos stane i vyhlášení vítězných Regionálních potravin Plzeňského kraje za rok 2021.

O prestižní značku, která je synonymem kvality a poctivosti místních výrobců, se v kraji letos ucházelo v devíti kategoriích celkem 130 produktů od 37 výrobců. Výsledky soutěže najdete ZDE.

Kromě těchto 9 vítězných potravin, byly uděleny také dodatečné ceny. Ocenění hejtmanky Plzeňského kraje Ilony Mauritzové získala Hovězí sušená šunka od výrobce AB Bor, s.r.o., ocenění náměstka hejtmanky Plzeňského kraje pro oblast životního prostředí, zemědělství, evropských záležitostí a regionálního rozvoje Josefa Bernarda získal Nebílovský mošt – jablko, zázvor od výrobce LUKRENA a.s. a ocenění předsedkyně Výboru pro životní prostředí, zemědělství a evropské záležitosti Zastupitelstva Plzeňského kraje Radky Trylčové pak Zelná šťáva z kysaného zelí od výrobce Zelárna Lobkowicz s.r.o.

Návštěvníci budou moci na místě ochutnat a nakoupit nejen tyto oceněné regionální potraviny, ale i produkty z Nebílovských sadů či další sladké i slané občerstvení a skvělou kávu.

Program, který bude moderovat Stanislav Jurík, doprovodí i řada hudebních vystoupení. Zazpívá zde Jakub Smolík s kapelou, dětský sbor Lukaváček či kapely Devítka a Šumaři. Chybět nebude ani ukázka vaření z jablek v podání Martina Havlíka, šéfkuchaře Bezejmenná Gourmet Club ve Šťáhlavicích.

Bude se také hojně soutěžit. Dospělí se utkají v již tradiční soutěži o nejlepší sladký moučník z jablek. Přihlášení je nutné učinit v den konání akce do 14:30 hodin. Zajímavé soutěže budou připraveny ale hlavně pro děti. Ty se navíc pobaví v tvůrčích dílničkách, na balíkové prolézačce, na naučné stezce, při farmářských aktivitách nebo v divadélku. Pro fanoušky velkých strojů bude vystavena historická i nová zemědělská technika. Zajímavým místem k návštěvě jsou přilehlá Boží muka.

Parkování je zajištěno na louce u Nebílov a vstup je zdarma.

Informace k akci najdete také na www.sadynebilovy.cz.

Akci pořádá Plzeňský kraj ve spolupráci se společnostmi LUKRENA a.s., Úhlava, o.p.s. a Místní akční skupinou POŠUMAVÍ pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a hejtmanky Plzeňského kraje Ilony Mauritzové.


Na akci je třeba dodržovat protiepidemiologická opatření.
Tím, že se akce zúčastníte, potvrdíte, že nejevíte známky infekčního onemocnění a okresní hygienik ani ošetřující lékař vám nenařídil karanténní opatření.

Galerie