Registrace do Centrálního rezervačního systému – Očkování na COVID-19

obrazek
15. ledna 2021 11:50, aktualizováno 07. května 2021 12:07, Mgr. René Zeithaml

Internetový registrační systém se otevřel v pátek 15. ledna 2021 se v 8:00 hodin.

Očkování je bezplatné a dobrovolné. Zájemci si při registraci zvolí místo očkování, následně pak den i čas.


Co si před přihlášením připravit?

 • Mobilní telefon - ten je samozřejmostí jak pro lidi, kteří zvolí registraci přes linku 1221, tak pro ty, kteří se přihlásí přes internet. Na zadané číslo jim postupně přijdou dva PIN kódy - jeden nutný pro registraci do systému, druhý pro rezervaci termínu.
 • Doklady - při přihlášení k očkování je nutné zadat několik osobních údajů, jako je číslo pojištěnce nebo rodné číslo. Proto si raději připravte kartičku pojištěnce a občanský průkaz.


Jak se správně zaregistrovat a zarezervovat si termín?

 1. Jako první je třeba vyplnit internetový registrační formulář https://registrace.mzcr.cz/. O pomoc s registrací můžete zavolat na speciálně zřízené linky. Jste-li z Plzeňského kraje (kromě Plzně), můžete zavolat na linku 374 721 689, jste-li přímo z Plzně, pak na 374 780 960. Lidé se také mohou informovat o očkování na celostátní lince 1221. S vyplněním formuláře mohou pomoci i příbuzní a známí.
 2. Ve formuláři nejdříve zájemce vyplní číslo mobilního telefonu, které následně odešle do systému. Na číslo mu formou SMS zprávy ihned poté přijde speciální kód PIN1. Tento klíč k registraci do systému slouží jako bezpečnostní opatření, které brání, aby systém cíleně nepřetěžovali roboti.
 3. Přihlášenému zájemci o očkování se po zadání klíče zobrazí formulář, kde vyplní své jméno, trvalé bydliště, rodné číslo, číslo pojištěnce a název své zdravotní pojišťovny. Pokud trpí nějakými zdravotními komplikacemi, má možnost je vybrat ze seznamu a označit. Vyplní také preferované místo očkování.
 4. Jakmile žádost odešle, je první část přihlášení k očkování hotova. Je zaveden do systému jako osoba se zájmem o očkování.
 5. Poté zájemce čeká na SMS s druhým PIN kódem. PIN2 přijde ihned po registraci pouze v případě, že jsou v danou chvíli volné termíny k rezervaci. Pokud PIN2 nepřijde, bude zaslán až se uvolní termín. S jeho pomocí se pak lze přihlásit na https://reservatic.com/ockovani a termín zarezervovat.
 6. Jakmile zájemce obdrží SMS s druhým PIN kódem, může přistoupit k rezervaci termínu. Na stránkách vyplní nový PIN2, číslo pojištěnce a kliknutím potvrdí, že není robot.
 7. Nyní zájemce vyplní rok, měsíc, den, hodinu a minutu, kdy by se chtěl nechat naočkovat.
 8. Pak už stačí jen potvrdit. Zájemce má registrovaný termín pro očkování. Potvrzení si může stáhnout ve formátu PDF a vytisknout, přijde mu také na zadaný mail.
 9. Termín druhé dávky se vytvoří automaticky ve stejný čas za 42 dnů.


Metodiku pro asistovanou registraci a rezervaci očkování najdete v příloze.

Internetový registrační formulář najdete ZDE.
Rezervaci očkování můžete provést ZDE.
 

Soubory ke stažení