Radní Marcela Krejsová jednala s představiteli Dolního Bavorska

22. července 2021 10:31, Bc. Eva Mertlová

V pondělí 19. července 2021 se v dolnobavorském městě Freyung uskutečnilo setkání představitelů Plzeňského kraje a Dolního Bavorska. Za Plzeňský kraj se jednání zúčastnila členka rady pro oblast cestovního ruchu, partnerských regionů, vnějších vztahů a podpory podnikání Marcela Krejsová, kterou doprovázel vedoucí odboru fondů a programů EU Jan Přibáň. Dolní Bavorsko zastupoval předseda Krajského zemského sněmu Dolního Bavorska a starosta města Freyung Dr. Olaf Heinrich a ředitel Euregia Bayerischer Wald – Böhmerwald – Unterer Inn pan Kaspar Sammer.

Hlavním tématem přátelského setkání byla především oblast přeshraniční spolupráce a její znovunastartování po skončení omezení spojených s opatřeními v boji proti pandemii covid-19. V rámci jednání se detailněji diskutovalo o spolupráci vysokých škol a spolupráci v oblasti kultury, cestovního ruchu a turismu.

Zástupci obou regionů se shodli na tom, že je třeba i nadále propagovat česko-bavorský prostor jako společné území, které nabízí návštěvníkům celou řadu místních zajímavostí a aktivit. "K této propagaci budeme chtít využít například regionální gastronomii a kvalitní lokální produkty," doplnila Marcela Krejsová.