Pumptrack v Železné Rudě se otevřel návštěvníkům

27. července 2021 14:21, Mgr. René Zeithaml

V sobotu 24. července 2021 byl do provozu slavnostně uveden pumptrack v Železné Rudě. Celkové náklady na jeho výstavbu činily 3 miliony korun. Plzeňský kraj podpořil výstavbu částkou 1,5 milionu korun. Popřát vše dobré přijel i náměstek hejtmanky pro dopravu Pavel Čížek, do jehož gesce spadá výstavba podobných cyklo-areálů.

Nové sportoviště vytváří další příležitosti pro aktivní trávení volného času dětí, mládeže i dospělých na Železnorudsku. Na své si přijdou nejen milovníci kol, ale i skateboardů, kolečkových bruslí či koloběžek. Díky novému kvalitnímu osvětlení je areál uzpůsoben i pro večerní ježdění.

Slavnostního otevření se kromě náměstka Pavla Čížka zúčastnili také starosta Bavorské Rudy Micheal Herzog a starosta Železné Rudy Filip Smola. Své jezdecké umění předvedl legendární Michal Marosi, který se svou partou předvedl, jaká lákadla trať pro milovníky kol přináší.