Projekt "Plzeňský kraj a Horní Falc – společné výzvy, společná řešení"

25. ledna 2024 13:41, Ing. Petra Ježková

Projekt "Plzeňský kraj a Horní Falc – společné výzvy, společná řešení"
Projekt č. BYCZ01-059

Projekt je financovaný Evropskou unií, Evropským fondem pro regionální rozvoj (EFRR), v rámci programu INTERREG Bavorsko – Česko 2021 - 2027.

Vedoucí partner:Plzeňský kraj
Projektoví partneři:Regierung der Oberpfalz
Bezirk Oberpfalz
Asociovaní partneři:Bavaria Bohemia e.V.
Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje, obecně prospěšná společnost
Doba realizace projektu:1. 5. 2023 - 30. 4. 2026
Celkový rozpočet projektu:255.711,19 €
Celkové prostředky EFRR:204.568,94 €

Partneři projektu již dlouhodobě budují podmínky a kapacity pro efektivní přeshraniční spolupráci. Funkční síť spolupracujících institucí zásadně přispívá k lepší koordinaci a vyšší efektivitě jednotlivých opatření přeshraniční spolupráce.

Všechny projektové aktivity mají za cíl propojovat odborníky z obou regionů a vytvořit jim podmínky pro efektivní spolupráci. Jádrem projektu je činnost 8 odborných pracovních skupin zaměřených na témata: zdravotní péče; sociální služby; kultura a turismus; regionální rozvoj; vzdělání, odborná příprava a kvalifikace; ochrana přírody a ochrana životního prostředí; doprava; hospodářství, inovace a digitalizace. Dalšími aktivitami projektu jsou výměnné stáže pro zaměstnance partnerských úřadů a také partnerská fóra, která slouží k setkávání, navazování kontaktů a výměně informací mezi oběma regiony.

Hlavním cílem česko-bavorského projektu č.BYCZ01-059 „Plzeňský kraj a Horní Falc – společné výzvy, společná řešení“ je dosažení vyššího stupně regionální integrace a přeshraniční koordinace prostřednictvím společného přeshraničního řešení důležitých regionálních témat a propojování relevantních odborníků z Plzeňského kraje a Horní Falce.

Specifickým cílem projektu je zvýšení efektivnosti veřejné správy podporou právní a správní spolupráce a spolupráce mezi občany, aktéry občanské společnosti a orgány v příhraničních regionech.

Kontaktní osoba:  Veronika Jirková, tel.: 377 195 527; e-mail: veronika.jirkova@plzensky-kraj.cz