Představení programu „DofE“ přineslo novou inspiraci v oblasti neformálního vzdělávání

obrazek
22. ledna 2020 12:48, Ing. Danuše Jedličková
Celosvětově významný program neformálního vzdělávání, který založil před více než 60 lety Princ Philip, vévoda z Edinburghu, manžel britské královny Alžběty II, byl tématem setkání zástupců škol v budově Krajského úřadu Plzeňského kraje dne 20. ledna 2020.

Cílem semináře bylo seznámit účastníky s možnostmi zapojení se do programu neformálního vzdělávání s názvem „Mezinárodní cena vévody z Edinburghu“ (DofE), který je podporován Britskou královskou rodinou a v České republice funguje pod záštitou Ministerstva školství i Britské ambasády.

Program rozvíjí schopnosti a dovednosti mladých lidí ve věku 13 až 24 let skrze dlouhodobé a pravidelné aktivity ve třech provázaných oblastech: dovednosti, pohybu a dobrovolnictví. Mladý člověk se každé z těchto tří oblastí věnuje jednu hodinu týdně a na závěr programu absolvuje týmovou expedici v přírodě. Účastníci jsou skrze DofE motivováni k cílevědomosti, solidaritě, zdravému životnímu stylu a zájmu o své okolí. To vše skrze smysluplné trávení volného času.

Při splnění programu získávají absolventi mezinárodně uznávaný certifikát podle zvolené úrovně – bronzový (6 měsíců plnění programu), stříbrný (12 měsíců), zlatý (18 měsíců). Certifikát je užitečný pro další studium i budoucí kariéru, protože jej uznávají univerzity i zaměstnavatelé po celém světě.

Zajímavou součástí semináře byly i příběhy studentek z Gymnázia Jaroslava Vrchlického v Klatovech, které programem prošly a mohly se s přítomnými podělit o svoje zkušenosti a zážitky z plnění svých zvolených cílů.

Seminář byl účastníky kladně hodnocen, ocenili zejména praktické informace o možnostech zapojení se do programu.

Více informací naleznete na webových stránkách projektu.

Galerie