Před 85 lety zemřel T. G. Masaryk

14. září 2022 17:24, Ing. Helena Frintová

Za účasti představitelů Plzeňského kraje, představitelů města Plzně, dalších významných hostů z řad PČR, AČR, členů občanských sdružení, spolků a veřejnosti se dnes konal u příležitosti 85. výročí úmrtí T. G. Masaryka pietní akt u jeho sochy na Masarykově náměstí v Plzni.

„V naší době je jen málo osobností, jejichž myšlenky jsou stále inspirativní a aktuální jako v době, kdy byly vysloveny. Stojíme dnes na symbolickém místě, kde si připomínáme jednu z nich - prvního československého prezidenta Tomáše Garriqua Masaryka,“ řekl v úvodu svého proslovu hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták s tím, že se v kontextu dnešní doby a událostí dopadu ruské agrese na Ukrajině ukazuje, že myšlenky demokracie, svobody, samostatnosti a spojenectví jsou pro nás stále tou nejvyšší hodnotou.

„Pečujme proto o hodnoty našeho významného politika, sociologa, humanisty a pedagoga se vší pečlivostí a předávejme je mladé generaci. Jedině to je cesta, jak si můžeme zachovat svoji svobodu, nezávislost a svébytnost,“ dodal hejtman.