Praktičtí lékaři se zapojují do očkování

obrazek
02. března 2021 14:23, aktualizováno 18. května 2021 08:19, Mgr. René Zeithaml

Od 1. března 2021 byl praktickým lékařům umožněn vstup do systému očkování proti onemocnění covid-19. Na území Plzeňského kraje byli do systému zavedeni všichni takoví lékaři, kteří se dobrovolně přihlásili. K očkování nelze žádného z praktických lékařů nutit. S ohledem na nedostatek vakcín je možné postupně zapojovat jen část lékařů. O přidělení dodávky vakcíny rozhoduje krajský koordinátor očkování, který toto konzultuje s krajským koordinátorem praktických lékařů. Pro praktické lékaře je s ohledem na skladovací podmínky určena vakcína AstraZeneca.


Podívejte se na další informace o zapojení praktických lékařů do očkování.Očkování v ordinacích praktických lékařů probíhá primárně očkovací látkou AstraZeneca.


Primární analýzu klinické studie fáze III v USA potvrzující bezpečnost a účinnost vakcíny AZD1222 (AstraZeneca) najdete ZDE.


Od dubna 2021 se v ordinacích praktických lékařů očkuje vakcínou JANSSEN od Johnson & Johnson, jejíž distribuce je v České republice realizována společností Avenier a.s.Nově se začínají praktičtí lékaři očkovat vakcínou od společnosti Moderna.Přidělování vakcín praktickým lékařům a jejich výběr je v gesci krajského koordinátora pro praktické lékaře MUDr. Michaela Dimitrova.