Poděkování hejtmanky kraje za nalezení osmileté Julie

12. října 2021 16:25, Ing. Helena Frintová
Hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová děkuje všem záchranným složkám, které se podílely na nalezení pohřešované osmileté Julie. Ztratila se v neděli na vrcholu Čerchov na Domažlicku. Dnes ji našel hajný Domažlických městských lesů, který má zdejší revír na starosti.

„Jsem šťastná, že se holčička našla, je zdravá a opět se setká se svojí rodinou. Děkuji všem, kteří se na jejím hledání podíleli. Všem členům záchranných týmů, policistům, hasičům, zdravotníkům, lesákům i dobrovolníkům, kteří se snažili pomoci,“ říká hejtmanka Ilona Mauritzová.

Pátrací akce po pohřešované německé holčičce probíhala s nasazením všech dostupných sil a prostředků. V neděli se do akce zapojili policisté ze služby pořádkové i dopravní policie, služební kynologie, policisté ze zásahové jednotky včetně vrtulníku s termovizí. Policisté propátravali trasu, na které se měla dívka s rodinou pohybovat, a následně byl stanoven další perimetr pro propátrání okolí. S pátráním po dívce pomáhala i řada hasičů, zapojili se i záchranáři ze Spolkové republiky Německo.