Plzeňský kraj podpořil realizaci lékařského domu v Plasích

obrazek
10. září 2020 14:45, Bc. Eva Mertlová

Slavnostní otevření lékařského domu se ve čtvrtek 10. září 2020 uskutečnilo v Plasích na severním Plzeňsku. Region, kde dosud chyběla dostupná zdravotní ambulantní péče, má nyní na jednom místě odborné ambulance a lékárnu, a to s dobrou dopravní obslužností. Slavnostního uvedení budovy do provozu se zúčastnili zástupci města Plasy, za Plzeňský kraj náměstek hejtmana Ivo Grüner, radní Milena Stárková a Radka Trylčová. Dále zástupci FN Plzeň, lékaři provozující ambulance v budově a také zástupci zhotovitele a dodavatele.

"Dlouhodobě obyvatelé severního Plzeňska museli za odbornou zdravotní péčí dojíždět do Plzně. Nyní můžeme konečně zajistit koncentrovanou zdravotní péči přímo v Plasích, na jednom místě, a to dlouhodobě. Na tom má zásluhu především vedení města Plasy, které dokázalo zajistit dlouhodobé smlouvy s odbornými lékaři," uvedla radní pro oblast zdravotnictví Milena Stárková.

Oprava domu, který před necelými pěti lety město Plasy koupilo za účelem lékařského domu, vyšla celkem na 68 mil. Kč. Plzeňský kraj přispěl na tento projekt částkou 40 mil. Kč. Opravy domu včetně přístavby patra trvaly od ledna 2019 do července 2020. U domu je nově také parkoviště pro lepší obslužnost obyvatel z okolních obcí.


Galerie