Plzeňský kraj podpořil psí útulek Borovno a Němčovice

09. září 2020 10:45, Mgr. René Zeithaml

Dotací na zajištění veterinární péče, čipování přijatých psů a také zlepšení infrastruktury zařízení podpořil Plzeňský kraj Víceúčelové zařízení a útulek pro psy Borovno a psí útulek v Němčovicích.

Symbolický šek na padesát tisíc korun předala zakladatelce zařízení v Borovnu Andree Kolmanové radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Radka Trylčová.

Jde nám především o zabezpečení provozu zařízení, o zajištění péče o psy v celém Plzeňském kraji. A právě útulek Borovno zajišťuje psy z regionu jižního Plzeňska, starají se zde o tři desítky psů. Většinou jde o psy odebrané z nevhodných podmínek," uvedla radní Radka Trylčová.

Útulek Borovno je jedním ze zařízení, která přijímají státem odebrané psy z nevhodných podmínek. Kromě péče o tyto psy se zabývají také osvětou veřejnosti na téma množíren, organizují edukační programy pro děti i dospělé. Jako vedlejší činnost provozují také hotel pro psy, a to především větší plemena. Přímo v zařízení mají k dispozici veterinární ordinaci pro akutní ošetření psů a základní péči.

Druhý šek na padesát tisíc korun putoval do Němčovic. Od radní Radky Trylčové ho převzal starosta Němčovic Karel Ferschmann.

Bylo mi potěšením předat šek panu starostovi Ferschmannovi na provoz útulku, který 10. října oslaví desetileté výročí založení. Ráda se ho zúčastním,“ řekla radní Radka Trylčová. Útulek dostane jméno po svém patronovi herci Zdeňkovi Srstkovi.