Plzeňský kraj chce navázat spolupráci s oblastí Taiwanu

obrazek
26. května 2022 13:33, aktualizováno 30. května 2022 08:49, Bc. Eva Mertlová

Zástupci Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v Praze, oficiálního zastoupení Taiwanu v ČR, navštívili Plzeňský kraj, s jehož administrativou i firmami by rádi navázali užší spolupráci. Tematicky mají oba regiony společnou především problematiku dopravy, kultury a vzdělávání. Oficiální návštěva proběhla nejprve na krajském úřadě, kde se delegace taiwanské kanceláře v čele s jejím velvyslancem setkala s hejtmanem Rudolfem Špotákem a jeho náměstky Josefem Bernardem a Pavlem Čížkem. 

"Plzeňský kraj je tradičně industriální kraj, chceme, aby se rozvíjel moderními technologiemi. A kdo jiný z asijské oblasti než Taiwan nebo například Japonsko nám mohou v rozvoji high-tech technologií pomoci. Očekáváme po dnešním setkání v budoucnu spolupráci, domluvili jsme už nějaké kulturní akce, na nichž se společně budeme podílet. A to by mohlo vést k silnější vazbě spolupráce, a to například investice v Plzeňském kraji," říká náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Josef Bernard. 

Po vzájemném představení obou regionů se hovořilo především o dopravě, která oba regiony spojuje i přes významnou geografickou odlišnost. Dalším zásadním tématem bylo zemědělství a také oblast kultury - především propojení oblastí ke vzájemnému poznání.

Po skončení oficiálního jednání pokračovala delegace za doprovodu hejtmana Rudolfa Špotáka na prohlídku výzkumného centra ZČU v Plzni a následně na prohlídku pivovaru a Škody Transportation - významných společností Plzeňského kraje.


Galerie