Plzeňský kraj byl součástí Evropského týdne

24. října 2022 16:00, Mgr. Jana Ťupová

Zástupci Plzeňského kraje se zúčastnili již 20. ročníku Evropského dne regionů a měst, který se konal od 10. do 13. října 2022 v Bruselu pod heslem „Nové výzvy pro soudržnost Evropy“. Tématy letošního ročníku byly převážně ekologická a digitální transformace, územní soudržnost a posílení postavení mladých lidí. Zvláštní pozornost byla věnována úloze politiky soudržnosti v rámci udržitelného oživení Evropy jakožto nejúčinnějšího nástroje solidarity v reakci na mimořádné události a na následky krizí.

Tři dny plné workshopů, zasedání a výstav zahájili představitelé Evropské komise na slavnostní recepci, která se konala 10. října v budově Evropského výboru regionů. Evropská komisařka pro soudržnost a reformy

Elisa Ferreira a Předseda Evropského výboru regionů Vasco Ilídio Alves Cordeiro během svého projevu zdůraznili důležitou úlohu Evropské unie, která napomáhá soudržnosti měst a regionů jednotlivých členských států. Českou republiku během akce zastupoval Roman Línek, Předseda české národní delegace ve Výboru regionů.

Plzeňský kraj měl na této akci (vedle ostatních krajů České republiky) svůj stánek, ve kterém zástupci kraje nabízeli propagační materiály, seznamovali návštěvníky s krásami kraje a regionálními potravinami.